Magyar (Hungarian) nyelvű kibeszélő (Part 2)

Jut eszembe, mikor volt legutóbb olyan, hogy hónap hősét kergetett mindenki? Már nincs az a hangulata, ők sem érnek annyit. Emlékszem amikor mindenki GM, meg Mikiért pullolt. Ezek inkább a havi SE adalékok.

3 Likes

Friss információ a Soul Exchange-ről.

Petri most válaszolt nekem, és azt mondta, hogy még nincs információ a dátumról, de egyre valószínűbb, hogy csak Júniusban érkezik.

kép

3 Likes

Elmehetne időjósnak :laughing:
Júniusban érkezik kelet felől!
Vagy időjós, vagy mágus

Nem “akarom” én kimondottan, hogy vége legyen, pusztán tényeket állapítok meg. Érdekes, amit írsz, merthogy kb. semelyik ponton nem értek egyet. Hogy a táblákkal lenne baj - ez ha tetszik, ha nem, spekuláció, bizonyítani nem lehet (sőt, ha emlékszel / láttad, én anno leteszteltem, s nem adott semmiféle szignifikáns “adatot” a játék arra nézvést, hogy ne randomok legyenek a táblák).
Az viszont, hogy van immár sok száz játszhatatlan hős a játékban, s minden hónapban x darab új, ami kegyetlenül imba, vitathatatlan.
Plusz én úgy gondolom, hogy ezzel az “érvvel”, miszerint “el van döntve” eleve sokan azért állnak elő, hogy csökkentsék a frusztrációjukat, amit a játék okoz. Legalábbis az nagyon nem lenne logikus, sem életszerű állítás, hogy játszok egy játékot, amiről meggyőződésem, hogy nincs beleszólásom, mert előre el van döntve. Ezért is játszom még, mert én nem gondolom, hogy előre el lenne döntve. A probléma sokrétű bár, de kivétel nélkül mindet a fejlesztők (vagy azok hiánya okozza). Pár példa erről, illetve, hogy mik azok az objektív tényezők, amik mutatják, hogy süllyed a hajó, s hogy én maximum hírt adok róla:

  • imba hősök, amikre eszetlen sokat elköltesz, és elavulnak pár hét alatt
  • olyan pofátlan, arrogáns, minimum megkérdőjelezhető döntések, amiből nyilvánvaló, hogy magasról tesznek a saját játékosbázisukra
  • szinte az összes egykori nagyobb YouTuber felhagyása a játékkal / átpártolása máshova
  • talent elég rossz ötlet volt, megfejelték egy még rosszabbal a limittel, ezt követően beverték az uccsó szöget a dupla limittel
  • passzív képességek bevezetése, amik hősök tucatjait lehetetlenítik el egy csapásra (Lunar hősök)
  • passzív taunt dupla bréjkből, amiből több probléma is következik; egyik, hogy (s ebben igazad van, kevesebb hőssel, kisebb szinten paradox módon jobb / élvezhetőbb LEHET a játék) felső szinten nem tudsz menni már csak passzívból tauntos hősök ellen, amiből az következik, hogy ha tetszik, ha nem, 1-2 NAGYON konkrét hőst (minimum) vinnem kell, ha semlegesíteni szeretném, amiből az eddiginél is sokkal jobban beszűkülnek a lehetőségeim
  • másik ennél is nagyobb érvágás, hogy sokan szeretnek / szerettek monozni; én hiába építettem ki hosszú évek alatt egy-egy eléggé jónak mondható 6 csempés monót, lehúzhatom a WC-n, ha ellenem ott áll taunt Ludwig vagy Queen és 4 körig várakoznom kell, mikoris 2,5 kör után 1-1 imba hős le tudja darálni a teljes csapatom (plusz poén, hogy sokat viszem Lepiotát, de Queen ellen még ő sem jó, mert a családija sokszor megvédi)
  • ugyancsak objektív számok, adatok, bárki meggyőződhet róla, hogy mennyivel kevesebben tolják a tornákat (minimum felére csökkent játékosbázis)
  • s végül, de nem utolsó sorban heti szinten látok emberkéket, akik eszméletlen hőskészleteket etetnek fel, s hagyják ott úgy a játékot, hogy esélyük se legyen visszajönni

Ha igazságos akarok lenni, akkor most kéne egy hasonló lista arról, hogy mit csináltak jól utóbbi időben a fejlesztők. A lista:

  • soul exchange

Azt hiszem eléggé egyértelmű, miért nem tudok / tudunk a legtöbben lelkesedni már a játék kapcsán.
És nem örülök én ennek. Sőt, ha valakit, akkor engem tényleg nagyon mélységesen elszomorít. Ugyanakkor nem az első eset, átmentem párszor már ezen a folyamaton, s eddig még olyan nem volt, hogy megfordult volna a tendencia. Ennek legékesebb példája, mikor a Blizzard adta el a lelkét a pénzért. :confused:

4 Likes

Hát sok mindenbe egyetértek veled tény hogy az irány nem jó de ez évek óta így van 5év alatt én is látom ezért nem költök már egy fillért se de attól még lehet élvezni a játékot nincsenek hiper szuper hőseim de azért elég jó hősöket kaptam az évek alatt és félévente dob egy jobbat nem a bálnákhoz akarok hasonlítani vagy ellenük warozni annak nem sok értelme lenne ők eddig is mindent meg vettek eztán is megveszik de ők is verhetőek szóval fejet fel jó nyitásokat szép napot.

2 Likes

Aki bálna azt nem érdekli, vásárol eddig is ezután is a kínálat nő az csak jó.
Aki nem költ azt nem nagyon érdekli a jobbnál jobb hős, elvan azzal ami van, játszik ahogy tud.
Akik pedig a két véglet között van, nekik pedig az a gondjuk, hogy egyre több pénz kellene, ahhoz, hogy a szintet maradjanak, és ez a probléma gyökere. Ez a tény, ami befolyásolja, hogyan érezik magukat sokan. Minden érvnek itt ez a forrása. A játék nem csinált mást csak válaszolt a keresletre. És őszintén, ebben az ütemben olyan mint balance és ehhez hasonló dolgok átláthatatlan, tesztelhetetlen.

1 Like

Path of Giants

  • Ez egy Path Of Valor-hoz hasonló esemény, ami azzal párhuzamosan fog futni.
  • Ugyanúgy 28 napos mint a Path of Valor.
  • Hasonlóan vannak küldetések, de itt a napi küldetéseken felül nem 28 nap alatt teljesítendő küldetések vannak, hanem heti küldetések.
  • 3 helyett 6 napon belül teljesítendő kihívás van.
  • A heti küldetések száma 3 db.
  • A küldetések teljesítése Giants pontokat ad, amivel mérföldköveket lehet elérni hasonlóan, mint a Path of Valor-nál.
  • Itt is 30 mérföldkő van, és egy ingyenes és egy fizetős ág.
  • A fizetős ágra szintén két szint van.
    • A fizetős ágat mindkettőnél megkapod.
    • Ezen felül a sima Giant Pass ad 500 gyémántot és 10 Aether kristályt.
    • Az Elite Giant Pass ad 2000 gyémántot, 10000 Giants pontot, 30 Aether kristályt, és egy Giants Avatar keretet ad.
  • Még közel sem láttuk a Bétában minden küldetést, de eddig ezek voltak:
    • Napi küldetések (75 pontot ér mind):
      • Gyógyíts 10000-t a Raid-ek során
      • Győzz le 50 db (adott színű) ellenfelek a (valamelyik) szezon pályáin.
        • Eddig csak piros és kék volt a szín, illetve Valhalla vagy Underwild a szezon, de gondolom más kombók is jönnek.
      • 4 alkalommal teljesítsd bármelyik pályát loot ticket használat nélkül:
          1. változat: Atlantisz 20. provinciáján.
          1. változat: Valhalla 30. provinciáján.
          1. változat: Dunes 30. provinciáján.
      • 3 alkalommal nyerj Raid-ben úgyhogy 1 db megadott osztályba tartozó hős van a csapatodban.
        • Eddig csak Cleric és Ranger osztályra volt példa, de gondolom a maradék 8 osztály is sorra kerül majd.
      • 3 alkalommall nyerj Raid-ben úgyhogy 1 db megadott mana sebességű hős van a csapatodban.
        • Eddig csak lassú és gyors hősre volt feladatt, de gondolom a többi alap mana sebességre is lesz.
      • 3 alkalommall nyerj Raid-ben úgyhogy 1 db kosztümös hős van a csapatodban.
      • 3 alkalommall nyerj Raid-ben úgyhogy 1 db megadott ritkaságú hős van a csapatodban.
        • Eddig csak 3 csillagos hősre láttunk feladatot, de nyilván lesz 4 és 5 csillagosra is példa.
      • Győzz le 5 db megadott osztályba tartozó hőst Raid-ben.
        • Eddig csak a Wizard osztályra láttunk ilyet, de gondolom a maradék 9 osztály is lesz.
      • 3x alkalommal nyerj úgy Raid-et, hogy mint az 5 hősöd életben marad.
      • Gyűjts be 20 db hőst a Training Camp-ből
    • Heti küldetések (eddig összesen 6 félét láttunk)
      • Sebezz a titánra 1 milliót összesen (1500 pont)
      • Győzz le 50 ellenfelet a Raid Tournament-en (1500 pont)
      • Gyűjts be 100 felemelkedés tárgyat Quest-ekből vagy térképes pályákról (1250 pont)
      • Használj el 35 harci eszközt a titán ellen. (1500 pont)
      • Teljesíts 30 Quest pályát (1500 pont)
      • Ossz ki 200 ezer sebzést összesen Raid-ben (1500 pont)
  • Jutalmak
Mérföldkő Összpontszám addig Fizetős Jutalom Ingyenes Jutalom
1 100 Golden Emblem x1
2 250 Aether Crystal x10 Aether Crystal x5
3 450 Gem x100
4 700 Titan Shell x20 Titan Shell x5
5 1000 Titan Flaska x4
6 1350 1* Piros Trainer Hős x2 1* Piros Trainer Hős x1
7 1750 1* Trainer Troop x8
8 2200 Titan Tail x20 Titan Tail x5
9 2700 Epic Tome of Experience x1
10 3250 2* Piros Trainer Hős x2 2* Piros Trainer Hős x1
11 3850 Titan Skull x40
12 4500 Aether Crystal x10 Aether Crystal x5
13 5200 Golden Emblem x1
14 5950 3* Piros Trainer Hős x2 3* Piros Trainer Hős x1
15 6750 Giant Iron Bundle x3
16 7600 Titan Heart x40 Titan Heart x10
17 8500 Giant Food Bundle x6
18 9450 2* Trainer Troop x6 2* Trainer Troop x3
19 10450 Titan Flaska x4
20 11500 Gem x200 Gems x100
21 12595 Scroll of Alteration x40
22 13735 3* Trainer Troop x2 3* Trainer Troop x1
23 14920 4* Piros Trainer Hős x2
24 16150 Aether Crystal x10 Aether Crystal x5
25 17425 Golden Emblem x1
26 18745 Alpha Aether x1 Alpha Aether x1
27 20110 Gems x300
28 21520 Aether Crystal x10 Aether Crystal x5
29 22975 Alpha Aether x2
30 24475 Mega Giants Láda x1 Giants Láda x1

Két jutalom táblát láttunk eddig, és csak a Trainer hős színe volt csak az eltérés. (Kék lett második alkalommal. A 10-edik páyán itt is kék volt, de szerintem az hiba, ezért pirosra átírtam a listában)

4 Likes

6 Likes

Ludwig és Khufu megvan, Jove miatt még meggondolom. :wink:

Pár új fajta Path of Giants NAPI küldetés:

  • Vegyél ki ki 20 hőst a Training Camp-ből.
  • Használj el 7 Loot Ticket-et.
  • Húzzál 3 db hőst vagy troop-ot.
  • Ossz ki 30000 sebzést Raid-ben
  • Nyerj 3x Raid-ben 5 db megadott színű hőssel.
  • Nyerj 3x Raid-ben 5 db azonos színű hőssel.
  • 2 alkalommal teljesíts nehéz pályákat az X. szezon 15 provinciájában loot ticket és speciális képesség nélkül.
  • 3x nyerj raid-ben 3 db kosztümös hőssel.
3 Likes

Ez milyen ajánlat ? Én ezt nem is láttam eddig

Ez szerintem csak egy poén semmi több

1 Like

Ez lenne a vég az biztos

1 Like

Meg amúgy is túl olcsó :laughing:

Azon gondolkodtam, hogy a 4* tornákon minionos ellenfelek ellen elég jól muzsikálhatna egy cCyprian és cFank páros (vagy c2Obakan ha lenne és Skadi).
Eleve 8%mana bonusz cFrank talentje, kosztüme és családija, ráadásul ha cCyprian elsül, valószínűleg elég komolyan töltené a manát a sok minion sok kis ütése. A minionok életét csökkentené a visszavert sebzés, így mikor cFrank elsül, a sérült minionokat meg is öli. Pláne cKirillel a másik oldalon
Elméletben jó kis szinergia, de nem tudom kipróbálni, sajnos egyik sincs felhúzva.
Mit gondoltok?

2 Likes

Nem tűnik számomra rossz ötletnek, amit írsz :slight_smile:

Nálam maxos mindkettő négy csillagos, majd megpróbálom le tesztelni. Viszont 4 csillagos tornákon nem olyan gyakori a minionos ellfél, főleg nem gyors tornán, ahol mindkettő töltene 6 csempéből. Viszont a következő háború még minionos, ha lesz ideális ellenfél akkor be viszem ott.

1 Like

Bloodyn szoktak vinni páran minionost húspajzsnak, ott épp jó lehet.
Warban inkább Skadival vinném, ha van, gyorsabb is.

Valhalla kosztümök

Alfrike kosztüm - 5 csillagos lila kosztüm (nagyon lassú mana töltésű)

  • Támadás: 639
  • Védlem: 951
  • Életerő: 1563
  • Osztály: Paladin
  • Aether erő: Ailment Immunity
  • Speciális képessége:
    • 240% sebzés minden célpontra
    • 5 véletlenszerű ellenfelet támad lila kockákkal.
    • A lila kocka 184-nel csökkenti az ellenfél maximális életerejét. Ha 100% felett van az életereje, akkor extra 184-nel csökkenti a maximális életerőt. A maximális életerő nem mehet az eredeti érték 30%-a alá.
    • A sebzett célpontok Mindless Attack debuff-ot kapnak 3 körre, azaz egy véletlenszerű szövetségesüket támadják, ha megtelik a manájuk.

Bera kosztüm - 5 csillagos lila kosztüm (gyors mana töltésű)

  • Támadás: 780
  • Védelem: 759
  • Életerő: 1563
  • Osztály: Cleric
  • Aether erő: Bulwark
  • Speciális képessége:
    • Egy Lepke miniont idéz meg minden szövetségesre, ami 25% életerőt és 25% támadást örököl.
    • A minion minden sebzése az alábbi debuff-okat adja:
      • A célpont 136 mérgezést kap 3 kör alatt.
      • A célpont nem kaphat minion-okat 3 körig.

Construct hős név változások

  • MUT-1NY → Ferrus
  • L1-FT → Haulstone
2 Likes

Path of Giants változások

Küldetés változások:

  • Napi küldetés változások:

    • 3 helyett csak 2x kell Raid-et nyeri kosztümös hőssel a kosztüm raid-es kihívásnál.
    • A nehéz pályákkal kapcsolatos kihívást elég lesz 2 helyett csak 1x teljesíteni.
    • 30 000 helyett 50000-t kell sebezni Raid-ben
  • Heti küldetések:

    • 50 helyett 25 hőst kell legyőzni a Raid Tournament-en.
    • 7 helyett csak 3 Loot ticket-et kell elhasználni
  • Új heti küldetések:

    • 70 000-t gyógyíts Raid-ben
    • Győzz le 35 ellenfelet a War-on.

Pass változások

  • Giants Pass: 10 Challenge coin is jár az 500 kristály, 10 Aether kristály mellé.
  • Elite Giants Pass: 30 Challenge coin is jár az 2000 kristály, 30 Aether kristály és a Giants Avatar keret mellé.

Jutalom változások

Mérföldkő Giants pont Fizetős jutalom Ingyenes jutalom
1 100 Golden Emblem x1
Gems x100
2 250 Aether Crystal x10 Aether Crystal x5
3 450 Gems x100
Raid Energy Flask x3
4 700 Titan Shell x20
Medium Food Bundle x4
Titan Shell x5
Medium Food Bundle x2
5 1000 Titan Energy Flask x4
Golden Emblem x1
6 1350 Common Fire Rare Ice Trainer Hero x2 Common Fire Uncommon Ice Trainer Hero x1
7 1750 Trainer Troop (Common) x8 (Rare) x2
8 2200 Titan Tail x20
World Energy Flask x6
Titan Tail x5
World Energy Flask x2
9 2700 Epic Tome of Experience x1
Gems x200
10 3250 Uncommon Ice Trainer Hero x2
Rare Master Trainer x2
Uncommon Ice Trainer Hero x1
Uncommon Master Trainer x1
11 3850 Titan Skull x40
Tornado x20
12 4500 Aether Crystal x10 Aether Crystal x5
13 5200 Golden Emblem x1
Epic Tome of Experience x1
14 5950 Rare Fire Trainer Hero x2
Titan Energy Flask x6
Rare Fire Trainer Hero x1
Titan Energy Flask x2
15 6750 Giant Iron Bundle x3
Covenant Coin x300
16 7600 Titan Heart x40
Epic Ice Trainer Hero x2
Titan Heart x10
Rare Ice Trainer Hero x1
17 8500 Giant Large Food Bundle x6
18 9450 Trainer Troop (Uncommon) x6
Barbarian Emblem x100
Trainer Troop (Uncommon) x3
Barbarian Emblem x40
19 10450 Titan Energy Flask x4
Dragon Attack x25
20 11500 Gems x200 x400 Gems x100 x200
21 12595 Scroll of Alteration x40
Trainer Troop (Epic) x2
22 13735 Trainer Troop (Rare) x2
Epic Master Trainer x2
Trainer Troop (Rare) x1
Rare Master Trainer x1
23 14920 Epic Fire Trainer Hero x2
Scroll of Alteration x30
24 16150 Aether Crystal x10
Giant Food Bundle x6
Aether Crystal x5
Giant Food Bundle x2
25 17425 Golden Emblem x1
Gems x500
26 18745 Alpha Aether x1 Alpha Aether x1
27 20110 Gems x300
Golden Emblem x2
28 21520 Aether Crystal x10 x20 Aether Crystal x5 x10
29 22975 Alpha Aether x2
30 24475 Mega Giants Chest x1 Giants Chest x1
2 Likes