Magyar (Hungarian) nyelvű kibeszélő (Part 1)

Egy kicsit felhoztam a lila és a sárga mono használatot:

További statisztikákat is számolok :slight_smile:
Azt hogy színenként hány azonos színű csempe volt a min, az átlag, és a max amikor vesztettem illetve nyertem, illetve színenként egy összesítés, hogy mennyi a min/átlag/max az ismert kimenetelű mecseknél.

3 Likes

Van egy jó meg egy rossz hírem.
Valakinek jó, valakinek rossz :slight_smile:
Nem csinálom meg @Kerberusz a vicces videót mégsem, úgy döntöttem, és mindenképp sajnálom és elnézéseteket kérem, volt egyáltalán erről itt szó annak tükrében, hogy halott szavak lettek ezek végülis.

Egyetlen oka van visszakozásomnak, mely nagyrészt sajnos a negatív megéléseimből is ered, hogy bánthatnak utána miatta, hogy de most ez miért kellett, meg hogy képzelem ezt, stb., s nem teszem ki magam támadásoknak.

Mindenesetre a legnagyobb tisztelettel vagyok és maradok is irántad, s nyilván ha ez nem így lenne, eszembe sem jutott volna semmi olyan jellegű dolog, melyben stílusomban és hozzáértésemben azért otthon vagyok, s így adni szándékozván viszontenergiát akapcsán, melyet te tettél az én játékomba is a videóid által.

3 Likes

No akkor én is jelentenék. 115 mono mérkőzésen vagyok túl. Nem mindig az erős színnel monozok, sőt, egyre kevesebbszer, hogy egyszerre tudjak végezni a 40 / szín mérkőzéssel. Elkészítettem a táblázatot is. Szép színes! :smiley: Elkezdtem feltölteni azt. Viszont lenne egy fontos kérdésem.

@Gartenerbsen arra van egy egzakt szám (gondolom ez a hibaérték), hogy mi az, ami belefér eltérésnek az egyes színek százalékai szempontjából. Értem ez alatt, hogy 5 szín, tökéletes eloszlás mellett ugye kellene kapni egy 20% / szín / csempe eredményt. A valóságban pedig közelítenek ezek az értékek a 20% felé. Mi az, ami még teljesen okkés (15%, 18%, 22%, 25%) és mi az, ami már “gyanús”? Meg lehet ezt mondani?

Biztosan meg, de sajna ide nem terjednek ki a tanulmányaim, pedig egyre jobban izgat az ilyen. Aki vágja, ossza meg velünk, köszi!

Tegnap nem volt sok időm raidelni, így egy kicsit le vagyok maradva most 100 körül járok, de a mostani hétvégére meglesz a 200.

Ehhez a hibaszámítás részhez én sem értem, de nem hinném, hogy 1%-nál több eltérés a 20%-hoz elfogadható lenne…
Úgyhogy én ígyekszem a végére pont 40-re kihozni mindet.

Te amúgy rögzíted a sikerességet ?

A Raid alakzatok holnap ismét életbe lépnek.

A kérdés ezzel kapcsolatban, hogy mivel én rögzítem a sikerességet is, hogy mostantól vagy csak a régi alakzatokkal rendelkező csapatokat támadjak, vagy bárkit és jegyezzem fel az alakzatot is ? :smiley:

Én csak holnap kezdem az alakzatok miatt és én is fogom rögzíteni a győzelmet vagy vereséget is és az alakzatot is mellé, mi ellen voltam. Még lehet team Powert is.

Húha! Hát én dúrván nem gondolom, hogy 1% lenne a korrekt hibahatár. Elvileg csempe kb. a 0-tól 15-ig spektrumban random (5 és 10 között leggyakoribb), és a 40-es esetszám / szín is rendkívüli alacsony mintavételnek mondható, de sajnos fogalmam sincs, hogy mi lenne a reális érték.

Plusz a táblázat feltöltése közben kapcsolatam, hogy az imént említett spektrumnak is létezni kell, hisz olyan soha nem volt és feltételezm nem is lesz, hogy 30 csempe egy színből és 1-1-1 a másikokból. A tapasztalat és más videók, statisztikák alapján a max. csempeszám olyan 13 körüli. Ez megint egy újabb faktor .

Én a sikerességet nem, mert mint mondottam, lehetetlen objektíven számszerűsíteni. De arra készülj fel, hogy az új alakzatok mellett sokkal több lesz a sz*pó, azon egyszerű oknál fogva, hogy az új raid alakzatok ellen sokkalta nehezebb harcolni. Megintcsak nem lehet számszerűsíteni, de összehasonlítani sem lehet a nehézségi szintet, mikor egy gyors game changer tank ellen mész, vagy kettő ellen (W alakzat), hasonló a helyzet reversednél (Λ alakzat). Erről mondjuk konkrétan készült is poll (lehet láttad), s meg lett szavazva egy elsöprő 40-45%, 40-45% körüli arányban ezen két formula ereje, mint domináns alakzat.

1 Like

Hja de ha már eddig jegyezted, akkor az viszont érdekes lehet, hogy a klasszikus alakzathoz képest mennyiszer fogsz többször kikapni az új formációk ellen! :smiley:

1 Like

Én is arra gondoltam, hogy jegyzem tovább őket…

Eddig ennyi volt a max nálam is.

A most hétvégi war-on sikerült abszolút negatív rekordot döntönem a kezdő pályán lévő gyémántok száma alapján :smiley:
Egy színből (természetesen amivel éppen bementem :smiley: ) 0 db volt a pályán :smiley:

Ezt meg csak itt hagyom mert olyan szép:

kép

Ha szeretném, akkor is nehéz lenne ilyen szép gyémánt sort létrehozni azonos színből :smiley:

3 Likes

Azt hiszem “szignifikáns differencia” annak a szamnak a neve, amit Te keresel…

Barmely statisztikus kiszamolja Neked, de én tuti nem, mert 15 éve szamoltam utoljára! :lol:

2 Likes

Köszi! Ez nagyon jól hangzik! Csak nagyon nem sokat értek belőle! Statisztikus kerestetik! :smiley:
Anno, ha tudom, hogy ilyen szignifikáns kutatást végzek majd, felveszem a statisztikát egyetemen! :smiley:

3 Likes

A lényeg olyasmi, hogy hány adatot kell felvenni ahhoz, hogy a kapott eredmeny mondjuk 95% -ban kizarja azt, hogy a véletlennek köszönhetjük azt eredményt, hogy eltér attól, amit vártunk … Ennek van füle, meg farka?

(Basszus, még csak meg sem tudom fogalmazni…!!! A statisztika a tények halála! :rofl: )

1 Like

Szerintem ez az egy mintás T próba lesz. Nagyon rég volt már a statisztika órák. Azt kell majd meghatározni, hogy szignifikáns-e a különbség. Azt hiszem az Excel ezt tudja. De majd utána járok én is. Persze ha van olyan aki adat elemzéssel foglalkozik, akkor legyen szíves segíteni kicsit.

@anon11277280 … az excel tuti tudja, mert baromi egyszerű a képlet! De az sokban segíti annak a célnak az elérését, hogy megtaláld, amit akarsz, ha tudod, hogy mi a fenét keresel egyáltalán! :crazy_face:

Probaltam eroltetni az agyamat, de nem tudok mit kezdeni ezzel…

Egy elsőéves statisztikus 3 perc alatt kiszamolja az 5% os szignifikans differenciát! Nekem egyszeres mintavetelnel valamiért 265 rémlik , de lehet, hogy tök hülyeséget beszélek, sőt! Ez valószínű!

Nem a kovariance-át keressük ?

A réges régi valószínűség-számítás tanulmányaiból felsejlik mintha lenne olyan dolog, hogy várható érték és szórásnégyzet, és a szórásnégyzet pedig az adathalmaznak a saját magára vett kovarianciája.
(A képletben azonos mindkét adathalmaz)

Én most így állok:

3 Likes

@kistyutyu
Nehéz meggyőződés ellen vitatkozni. Ezért aztán én is csak a meggyőződésemet teszem ide.
Neked van igazad. A játék a monót bünteti. Miért mondom ezt?
Ha a csempék minden esetben azonos eséllyel jönnének, ha valakinek van egy bármilyen mono teamje, benne 5 db. managyorsítós maxos trooppal, akkor mindent megnyerne.

Nekem a legerősebb csapatom a sárga, az eddigi 11 local:hu első helyből kb. nyolcat nekik köszönhetek. Azt tapasztalom nagyjából minden harmadik meccsen kapok valamivel több sárgát, ami arra elég, hogy bárkit leverjek. Egy 20-as tank Kunchent már kiütök 3 (három!) függőlegesen jövő sárga csempével, az meg azért összejön.
Korábban nézegettem kik ellen megyek, ma csakis olyanokat támadok meg, akiknél alig vesztek valamit Azaz 12-10-8 kupa, cserébe egy győzelem 45-50-54 kupát dob. Semmi mást nem kell tennem, mint minden harmadik meccset hozni és akár pár óra alatt topra futok. Ha csak minden negyediket nyerem, úgy több idő kell, ha csak az ötödikeket, akkor se nem vesztek, se nem nyerek. Közben pedig ha van olyan mázlid, a 35 csempéből 3 sárga egyvonalban jön, többet is nyerek mint csak minden harmadikat.
És hol vagyok én (egyelőre) a 30-as troopoktól?

War esetén hat darab kiváló 5* mono csapatom van, szépen sorban megyek velük. Az biztos, a kezdőképernyőn mindig az a szín hiányzik, amilyen nekem kéne. A győzelem kizárólag a táblától függ, számomra ez olyan evidencia, ami miatt már nem is idegelem magam.

Hogy a játéknak milyen egyéb manipulációi vannak?
Egy raid questben nem értettem, miért nem kerülök be a topba. Megkérdeztem valakit, megmutatta az eredményeit és a csapatát. Dobtam egy hátast. Ugyanaz volt a csapata mint nekem, 5 db. 20-as kék 3* hős. 1 db jelmezes Gunnar, 4 db. Gato. Képzeld, ő “pitiáner” 2-es, 3-as, 1-es (!!!) szintű 2* troopokkal ment én 5 db 15-össel.
Semmilyen eredményét nem voltam képes reprodukálni.
Egyet sem. Azaz, azonos volt a győzelem. Azonos volt a teljesítési idő, vagy én jobb voltam! Azonos volt a csapat healer bónusza is.
Ellenben az ő ún. “játék” jutalma, 2-3ezerrel mindig több volt, egy alkalommal ez tízezer közeli volt.
Ez az illető egyébként bétateszter.
Lejátszottam partikat tízszer, húszszor, alkalmaztam az általa adott taktikát, ha nincs kék a kezdő táblán, újrajátszás.
Esélytelen volt. Nem számított az idő, amit az ember gondolna, ott van ez a kizárólag a táblán összejövő kombinációkból képzett “izé”, amit mint a deus ex machina, az “égből” kapsz és az égvilágon semmi ráhatásod nincsen rá!
Egyébként volt olyan is, egy meccset 45 másodperccel lassabban nyertem meg, aztán eredeti top score helyett 7000 ponttal több jöt. Mert jöttek a mittudomén milyen kombók.
Márpedig egy algoritmusnak nulla lebukási esélye van, ha ott ezt a “viszonyszámot” mondjuk 1,5-re állítják, míg neked ugyanez csak 1.

Tehát az én tapasztalatom egybevág a tiéddel, és én bizony komoly fizető játékos vagyok, de ez meglátásom szerint kizárólag a hős húzásokban jelentkezik. Örülök neki mint majom a farkának, hogyne örülnék. De a kupák, versenyek, warok, raidek nagyjából hidegen hagynak, már abban az értelemben hogy nem bosszantom föl magam a táblával. Napi egy raid láda plusz néhány normál, ez kb kéthetente ad egy színes ládát, ezt az egy stratégiát követem.

Utóirat:
Top negatív élmény, a monóban három fast mana hős a fight alatt képtelen volt elsülni.
Hasonlóan, mikor a fast mana raidben tiltott szín mellett a 35 csempéből 15 a tiltott. Ezeket egy darabig kimásoltam, hogy majd “jól beolvasok”, aztán kidobtam az egészet. Annyi lett, rájöttem hogy nem pech hanem rendszer. Az ellen meg nincs orvosság. :smile:

3 Likes

És akkor el is érkeztünk a játék legnagyobb hibàjához, a monohoz. Ha már három csempe többet ér, mint a hősöd spec skillje, ha már inkább tankra talentelsz mindenkit, csak hogy túléljen, akkor válik egysíkúvá. A sniperek is kezdenek kikopni, pedig volt, hogy el sem lehetett képzelni nélkülük egy meccset.
Életbe léphetne “büntetés” minden egyes azonos színű hős után. Pl találati esély csökkentés a csempékre, 4 hős után -30%, 5 után már -50%. Máris mennyivel izgalmasabb lenne. Az eventek is visszatérhetnének a jól megérdemelt helyükre, nem csak egy item temető lenne egy unalmas, kötelező legyűrésnél.

1 Like

Igen, pontosan ez az, amit ki akarok számolni :wink: Enélkül nincs statisztikus, aki bólintana az eredményre…

Szerencsére az emberiség kicsi százaléka szereti az absztrakciót meg a számokat! :smiley: Mindig akad, aki beleássa magát effélébe…

2 Likes

De az a bizonyos szám, amire én gondolok (vagy elbeszélünk egymás mellett), hogy hány százalék + - fér bele már most is kiszámolható. ?