Magyar (Hungarian) nyelvű kibeszélő (Part 1)

Ugye ami nekem gond, hogy német. Az eredeti posztban van 6 link 3 videó és 3 hely ahol lehet szavazni. Gondolom google fordítóval lehet nézegetni és szavazni. Nem tudom.

Én azt gondolom, hogy szép kezdeményezés összeszedni a gondolatokat. A videósok több embert elérnek, de nem hiszem, hogy emiatt jobban figyelembe vennék a javaslatokat. Nyilván amit egyszerű megvalósítani és nem érinti az anyagiakat, azokat meg fogják, ha akarják és majd jön a duma, hogy oda figyelünk arra amit szeretnétek. De pl jobb lootok nem lesznek. Úgy vannak vele, ha valaki hajlandó pörgetni, akkor legyen hajlandó a ládákat is nyitogatni amiből talán esik 4* ascend item.

Nem enged videót posztolni, szóval inkább le írom mi volt ma a dark chest: meteor fragments, scabbard, compass, super antidotes, 30 gem, 3 szürke token, 6 loot ticket, 20 barbarian emblem, 1 world flask, 1 csillagos lila trainer hero, 10 underworld coin, 1 costume key. Sztem ez elég gyenge. Sokkal jobb lenne, ha a 3*-os tárgy helyett adna 1 4* tárgyat, a 3 szürke semmit nem erő token helyett egy eh vagy et tokent. És mondjuk 40 emblemet. És ez mondjuk lehetne a talent questeknel, hogy mondjuk 10 az első palyaert, 20 a masodikert és 40 az utolsóért.

Gyűlnek az adatok, de rá kell gyúrnom a lila és sárga monókra :smiley:
A többinél megvan már lassan a 10 db…

5 Likes

Még 1 dologra gondoltam, amit szerintem gyűjteni fogok az XLS-emben:

  • Arra, hogy egy adott kezdőtábla esetén (hány db csempe volt, aminek a színe a mono csapat színemmel megegyezett) a végén nyertem vagy sem.

A Watchtower-ben lefotóztam visszamenőleg a raid-eket, ameddig tudtam majd megnéztem,hogy ez mennyire nyúlik vissza, és vissza tudom-e keresni pl minden szín esetén azonos esetszámig, ha meg nem, akkor lehet az utolsó 30 raid-nél fogom ezelket vezetni.

Ha már adatot vezetek kiváncsi leszek, hogy mi lesz az átlagos csempeszám a kedvező színből, aminél nyerek / vesztek 1-1 mono csapatnál illetve, hogy mennyi lesz a minimum / maxinum aminél nyerek vagy vesztek.

Én ebben azért nem látok túl nagy fantáziát, mert nem látom a reális módját, hogy lehetne bármilyen eredményt is kihozni belőle. Lásd a következő zöld monot: Toxicandra, Frigg, Evelyn, cElkanen, cKadilen vs. Heimdall, Horghall, Atomos, Buddy, Lianna.
Ha még a troopjaid is megvannak hozzá, akkor első felállásnál 7 csempe után gyakorlatilag nyertél (az ellenféltől függetlenül). Míg a másiknál kéne 11 csempe, hogy egyáltalán el tudj sülni. S a két csapat között fényévnyi különbség van. Szóval számokkal bármiféle, még csak megközelítő eredményt is produkálni winek / lossok alapján teljesen lehetetlen.

  1. legfontosabb faktor (az én olvasatomban) a hőseim szinergiája
  2. troopok nagysága
  3. ellenfél védő csapatának erőssége
  4. tábla átlátása / megjátszása

Az, hogy milyen a tábla, kb. ezek mögött van. Ergo ugyanazon tábla mellett az is előfordulhat, hogy az első zöld monoval 95% win, a másodikkal 10%. De ez tényleg csak hasra csapás, mivel sehogy nem lehet számszerűsíteni. :slight_smile:

Egyébként miért kell megint várni approvalra a postjaimmal? Az utóbbi kettővel ez történt, pedig azelőtt már rég volt ilyen. És az utolsóban még olyan szó sem volt, mint “hülye” meg “fene”…

Hello @PlayForFun , véletlenül nem tartod meg a fotókat is? Csak az időpontok miatt.

Arra gondoltam, ha már statisztika, legyen kövér, érdekes lenne megnézni a “streakiness”-t is. Megnézni, “bennragad-e” valahogy az RNG az állapotában?

Nemigen hiszem ugyan. Ez olyasmi lenne, amit ki lehetne használhatni a játék ellen, és nem hiszem, hogy az SG ilyenre lehetőséget akarna adni. Nagyon zéróhoz közeli esélyt adok annak, hogy valami Censure-hez hasonló működne.

Minden fotó megvan még. Szóval tudom rögzíteni az időpontokat is visszamenőleg, ha gondolod.

Szerintem bizonyos formában nem lenne érdektelen egyáltalán. Csakis mert rengetegen állítják, hogy “sz** a tábla, és elveszteti velem a csatát!!!”. De valahogy ügyesen kéne megoldani, mert igazad van, amikor elszámlálod a nehézségeket vele.

Nem lenne rossz, ha meg tudnád csinálni! Előre is köszi!

1 Like

1-2 megjegyzés még ezzel kapcsolatban:

A kiemelt résszel kapcsolatban korábban észrevettem, hogy akár több ellenfél védelmét is leviszi, hogy ha azonos a védelmük. Rákérdeztem a Staff-re és ma válaszoltak, hogy ez az elvárt működés.
A sima / challange event pályákon sajnos nem látszik az ellenfelek védelme (és ez lehet így is marad, pedig írtam nekik, hogy esetleg nem ártana ha látszana, hogy tudjad kinek megy le a védelme), ezért elég véletlenszerűnek látszik hogy kinek megy le a védelme.
Még akár azonosnak látszó ellenfelek is lehet eltérő védelme a sima pályákon.

A challange eventen egyébként azt tapasztaltam, hogy néha a teljes hullám összes ellenfelének leviszi a védelmét akár még Boss szinten is ha több Boss van.

Iletve ha a legkisebb védelemmel rendelkező ellenfelet célzod meg ezzel a hőssel, aki elesik, akkor másra ezután nem kerül rá a védelem csökkentés.

A másik támadás csökkentő hős is hasonlóan működik elvileg…

4 Likes

Persze, beírom az időket akkor majd.

1 Like

1. kép Könnyű win ELSŐRE, egy eléggé előnytelen táblával, sokkal előnytelenebb szinergiával úgy, hogy Richard 3x sült el.
2. kép Nagy nehezen összejött win, HARMADSZORRA, úgy hogy sokkal előnyösebb kezdőtáblát kaptam.

Szó szerint gondolom, hogy a számszerűsítés lehetetlen, ezért nem vállalkoznék rá, de kíváncsian várom az ötleteiteket. :slight_smile:

Szerintem annyi szöviben még senki nem volt mint én…
Szeretném ha fainul és gördülékenyen mennének a dolgok, jó hangulatban kikapcsolódást jelentve a játék. Aztán mikor bármi miatt kezd nyomasztani valami (mondjuk behal a cset és nézem a semmit, a gondolatok meg cikáznak bennem), és nem tudok rá megoldást, sajnos kalap-kabát, de nem is dől össze a világ ezzel.
Viszont addig is legalább kedves emlékekkel távozom és szeretettel gondolok vissza az emberekre, volt társakra, eseményekre.

Kicsit bele is fáradtam ebbe az útkeresésbe, csináltam inkább egy szövit egyedül és nem esz’ az ideg - a titánt tudom ütni, warozni is tudok, úgyhogy a játék megy ahogy kell. A loot sem rossz mert így tuti A+os vagyok :grin:

De mivel olyan nagy élet nincs így szövin belül, az energia meg viszont jön-megy bennem, az jutott eszembe, kedvességből és igyekezve alkotva kitölteni szabadidőm, csinálnék majd egy videót @Kerberusz rólad, amennyiben ezt nem megorrolásnak vennéd; stílusában paródiát.

Nem tudom mennyire lennél vevő erre, de tudod én azt szoktam mondani, hogy:
“Ha nem szeretnélek, nem foglalkoznék veled.”
Úgyhogy nálam az ütés is simogatás. :upside_down_face:

Ha ez gáz, írd meg légyszi nyugodtan vagy tedd off-topicba ezt a hozzászólást és veszem a lapot, csak úgy tervezek én is akkor, hogy nem fektetek ebbe a projektbe időt, bár ez nekem szórakoztató időtöltés, kreatívnak lenni, de magamnak gödröt nem ásnék ha úgy van.

1 Like

Én ma egy ilyen táblával nyerni tudtam 600-zal erősebb ellenfél ellen,

Szóval tényleg elég érdekes.

Igazából én is csak kiváncsiságból fogom megnézni, hogy milyen %-ban tudok tudok adott csempeszámnál nyerni.

1 Like

Ezt a videót annó mikor elkészítettem, gondoltam rá kiteszem ide is, mert végülis a játékhoz tartozik ez is és úgy voltam vele, ez csak színesíthetné fórumunkat itt, de végülis letettem róla, hogy ne az legyen esetleg önreklám (így csak discordon mulattattam a többieket): nem igazán szeretek tartalom nélkül téma lenni már.
Most viszont kirakom, mert úgy gondolom jópofa, ad valamit talán nektek is (jókedvet), meg úgy előző említett témámhoz kapcsolódik olyan szinten, hogy elő-előfordulnak ilyen vidizési attitűdjeim nekem is.

39-es szinten vagyok, nagyon kitalentelt, teljesen felhúzott hősállományom még nincs, így warban a csapatjátékot nézve a videó készítésekor felelősségvállalással akkor még szinte csak megcsonkított seregek ellen tudtam menni.
Azóta azért sokat fejlődtem…

1 Like

Most toltam S4-en Russula ellen és ő is manó! :smiley: No így határozottan egy olyan featured hármas kéne, mint Lepiota, Morel és Russula. S akkor mehet a pull! :smiley: Abszolút ez a három a legszimpibb. Kettő a különlegessége miatt, a harmadik a böszme imbasága miatt, s mert kemény tuningja lenne a defemnek. De vajon lesz-e ilyen hónap? :slight_smile:

@phoibosapollon1 bármit is írnék, az nem lenne őszinte. Nem ismerjük egymást, így azt sem tudom mibe egyeznék bele, ugyanakkor nemet sem fogok mondani. Tégy belátásod szerint, megorrolni biztosan nem fogok. :+1:

2 Likes

Én sem úgy ismertelek meg eddig a videóidon keresztül mint aki bármiért is le akarná harapni a másik fejét, s normál esetben meg sem kérdeztelek volna, mert a meglepi legyen meglepi, én úgy gondolom. S még a belefleccölt munkát sem sajnálnám ha nem lenne majd mulattató a végeredmény, mert én azért -már bocsánat- biztos jól fogok szórakozni közben és azért tartalmasan töltöm ezzel is majd a szabad és kikapcsolódásra szánt perceimet.
Viszont ami miatt mégis meg kellett hogy interjúvoljalak, egy pullolás is része lesz ennek a mókának, amihez meg fel kell töltenem a készletemet, márpedig nem hogy nem szándékoztam ezt, de a bankszámlám megszűntetése volt napirenden, máskülönben pedig a játékom kapcsán is változtatnom kell kicsit, felkészülni bizonyos dolgok tartalékolására, s egy leendő elutasítottság kapcsán ezeket az áldozatokat áldozatoknak érezném.

Úgyhogy köszi, és a kész prodzsekttel jelentkezem majd :sunglasses:

1 Like

Bennem nagyjából az fogalmazódott meg, hogy a kiinduló tábla számít és mondjuk olyan 5 körön belül hány olyan mono-színű csempe jön, amivel tölteni is tudom a csapatom. Ha addigra nincsen támadásom, akkor már nagyon nehéz nyerni. Volt arra is példa, de kevés.
Épp emiatt war-ban igen rizikós a mono. Természetesen sokszor bejön, én is szoktam használni.
Egyet értek azzal, hogy a szinergia nagyon fontos. Valamint kellenek a gyors hősök sztem. Nekem egyébként a 2+2+1 illetve a 3+2 felállás jött be, de sztem ez a hősbázistól is függ mindenkinél.

Még tovább gyűltek az adatok…
25% kész :slight_smile:

kép

Már időkóddal, és azzal az információval, hogy nyertem vagy buktam.
(Csak 3 meccs eredményét nem tudtam visszakövetni)

Ez alapján jelenleg ezt látom:
Ennyi alkalommal lett a mono színével azonos csempeszám esetén nyerő vagy bukó az eredmény:
Illetve adott számú csempénél mi a bukási és nyerési arány.
Illetve hány az esetek hány %-ában volt adott számú csempe a nyitó táblában.

3 Likes