Türkçe dil desteği

Dear Sir / Madam,

As Turkish players playing your game, our common request is Turkish language support in the game. The number of Turkish players playing the game is too much to underestimate. There are Turkish players living in different countries and playing this game. Each Turkish player spends $ 80 per month in average. If players do not have Turkish language support, they want to quit the game. Bringing Turkish language support will increase your interest in your game. You can see positive examples of this on PC, console or in different games.

Thanks,
Yours truly

8 Likes

Warum gibt es keine türkische Sprache in diesem Spiel?

Es gibt so viele türkische Mitspieler

2 Likes

Türkçe dil desteği ne zaman gelecek?

when will turkish language support come?

2 Likes

Dil desteği ayrıca online yardım şart

Türkçe dil desteği var oyunun. Settings - > language - > Türkçe

Ancak forumda resmi dil ingilizce, sizlere tavsiyem ingilizce bilen insanların olduğu klanlara geçmeniz, ben şahsım adına forumdaki çoğu bilgiyi klandaki arkadaşlarım için türkçeye çeviriyorum. Eğer böyle bir klan değişikliği yapmak istemiyorsanız da facebookda bir çok Türk grubu var

Merhaba. Savaş eşleştirmelerinde oyuncu seviyelerinin dikkate alınması gerekiyor. Çünkü 6 takımlı bir savaşta yüksek seviyeye sahip olan ittifak daha güçlü oluyor. İttifak savaş puanı dengeli bir eşleşme için yetersiz kalıyor. Umarım bu düzeltilir. Teşekkürler. Bu yazıyı ilgililere nereden ulaştırabilirim.

Cookie Settings