Создание героев

Хотелось бы ставить не только несколько рекрутов, но и чтобы в очередь можно было поставить из разных стихий.

I’m not sure I understand. Let me find you a native speaker.

Я не уверен, что понимаю. Позвольте мне найти вас носителем языка.

@Coppersky Heeeeelp! :wink:

Sorry Rook, don’t think we have any Russian bilingual players queued up yet. The topic, Creating Heroes gives a bit of an extra clue, but not sure what Dimon is asking. Looks like a feature request?

@Penari, come to the cyrilic rescue!

Я хочу, чтобы убедиться, что я использую правильное слово.

Герой - главный герой (карта). Можно использовать любой цвет, чтобы поднять их уровень.

Войск - они имеют имена. Необходимо использовать тот же цвет для повышения их уровня.

Новобранцев - используется в качестве валюты для подготовки новых героев.

Вы спрашиваете этот вопрос: «Я хочу использовать любой цвет войск для обучения мои войска».

I think his request is that he wants to use any color troop to train troops to a higher level. (which would be nice :D)

I’m Russian, but I do not understand what he wants either. Most likely, this is a request to allow multi-rank training queues in a single training camp.

Can one of you Cyrillic heroes please translate the following?:

Training Camps can only build one troop type at a time. Many players therefore will use one training camp for each type they want to train, or train limited numbers of troops at a time.

(Note: You will have three training camps by the time your Stronghold is lvl 15.)

Thanks!

Тренировочные лагери могут производить только один тип героев одновременно. Можно использовать по одному лагерю на каждый тип, или производить небольшими порциями.
(Вы можете построить три тренировочных лагеря при уровне цитадели 15).