Polska - Co by tu napisać

Ja również na razie nie planuje używać alfa materii. Niby chciałabym dać je mojej 2C. Domicji, ale wolę robić inne karty, niż ciągle ulepszać jedną. Zresztą nie wiemy jak często te materie będą wpadać i ile będziemy w stanie ich uzbierać przez miesiąc czy dwa.
Mimo wszystko bardziej skłaniam się, aby dać je jakimś rzadkim albo epickim bohaterom, których często używam. Tak jak większość poczekam, poobserwuje i może wtedy za kilka miesięcy zrobię drugie przełamanie.

Dodam dwie rzeczy dotyczące drugiego pokonania limitu, które ja przeoczyłam:

  • dodatkowe efekty aktywują się tylko na początku bitwy, chyba, że bitwa ma kilka etapów/fal, wtedy efekty aktywują się na początku każdej fali.
  • przy ulepszaniu postaci warto użyć epickiego tomu doświadczenia na ostatnim poziomie 89 → 90 - wtedy nie trzeba używać 4* materiału oraz 5* materii.

No właśnie… Akurat tego nie przeoczyłem, ale “Głupi-Ja” zużywałem księgi na bieżąco :confused:

Ja dosłownie dzień przed wprowadzeniem nowych materii zużyłam dwie te księgi, aby skończyć dwie 5*. Obecnie nie mam ani jednej, ale i tak na razie nie planuje ulepszać bohaterów legendarnych, więc poczekam jak wpadnie kolejna ze skrzynki albo tytana.

Czytając to, co było w zapowiedziach i informacjach z bety mam wrażenie, że bez dużych wydatków to w czasie liczonym w miesiącach będziemy w stanie uzbierać ich równe 0.
Proces ich pozyskiwania jest bardzo złożony: trzeba zdobyć najpierw 100 materiałów pośrednich, które są zdobywane w łupach z tytanów, wojen itp (czyli rzadko) i prawdopodobnie z częstością porównywalną do 4* materiałów i dopiero za ich pomocą można losować te alfa-etery z portalu, gdzie prawdopodobieństwo ich trafienia jest zdaje się 5%. Czyli średnio trzeba uzbierać >1000 tych materiałów pośrednich aby mieć szansę 50/50 na takiego (jednego) etera. Wygląda to raczej na długie lata zbierania.
W przyszłości ma być wydarzenie, z którego pewnie się zdobędzie 1 losowanie z tego portalu. Czyli bez płacenia rocznie może być szansa na 1-2 alfa-etery. 5 lat na zebranie ich dość na jednego 5* bohatera.
Raczej powinniśmy się nastawić, że te 10 co dostaliśmy to wszystko czym w przewidywalnej przyszłości będziemy dysponować, więc zastanowienie gdzie ich użyć jest jak najbardziej na miejscu.

Materiały pośrednie? Głowny wątek nic o tym nie mówi, jedynie, że te alfa materie można zdobyć z:

I już niektórzy mają ich 11, bo wypadł im z mistycznej wizji albo z tytana.

Ha, nie wytrzymałam jednak i przełamałam moje drzewa i Greela.
Następny turniej to zdaje się trójkowy szturm bez żółtych, więc… :slight_smile:

Chyba chodzi o te kryształy do losowania z portalu.

Aha, jeżeli tak, to zobaczymy jak to będzie działać, jak już dodadzą ten portal. :slight_smile: Podobno same materiały alfa będą wypadać z wielu źródeł, więc może nie będzie tak źle. Ale zobaczymy w praniu. Jak nie zapomnę to napiszę pod koniec kwietnia czy i ile dostałam ich ze skrzynek, tytanów, wizji etc.

1 Like

Trzymałem nerwy na wodzy, bo nie miałem fioletowych kulek… ale dziś za wojnę wpadły akurat dwie i hamulce mi puściły:


Może wydaje się głupie, ale stado 3*/4* daje dużo więcej możliwości niż jedna lub dwie karty 5* :slight_smile:
…i weź tu człowieku ubij coś takiego na szturmie 3* :smiling_imp:

1 Like

…i już są pierwsze oferty kupna :confused:
A jeszcze nawet nie było szansy ich “normalnie” zdobyć z jakiegokolwiek wydarzenia - masakra jakaś :frowning:

Fakt, że już dali możliwość kupienia alfa materii (po co męczyć graczy graniem, daj kasę i masz) coraz bardziej mnie przekonuje do tego, żeby jednak przełamać tylko 3* i 4* i zupełnie zignorować 5*. Gdy ja będę mieć możliwość przełamać drugą 5* Ci na topce będą już mieli drużynę 5 bohaterów skończonych (albo i więcej).

Mnie nie dziwi w ogóle, że jest już ta oferta. Ilość rzeczy które można kupić na realną kasę by nie trzeba było żmudnie grać zwiększa się z dnia na dzień - księgi szkoleń, ci trenerzy nowi co daj więcej EXP, trenerzy oddziałów, przedmiot do przeskakiwania kroku na ścieżce talentów itp. Tego już tyle, że nawet pamiętam jak te przedmioty się nazywają i wyglądają.
SG już dawno straciło kontrolę nad tym by utrzymać jakikolwiek balans między większością graczy (o FTP nie wspomnę) a tymi co rzucą każdą kasę byle wybić się choć odrobinę przed pozostałych.

Niby tak, ale zazwyczaj to były chociaż zachowywane “pozory przyzwoitości” i można było najpierw te rzeczy “normalnie” zdobyć. No chyba, że te osoby, które dostały alfy z kolorowych skrzynek już się liczą :rofl:

“pozory przyzwoitości” skończyły się z wojną 3 królestw, gdy wystawili portal zanim można było zdobyć monety do ciągnięcia z niego, i gdzie przeciętny śmiertelnik potrzebuje ponad roku by uzbierać na jedno pociągnięcie. Do tego dołożyli wieże, gdzie bezpłatnie nie da się w ogóle ich ukończyć. I dołożyli jeszcze te “wędrujące” portale, z których pierwszy był chyba 2 czy 3 tygodnie przed wydarzeniem które dawało monety.

A tymczasem mój pech w tej grze zaczyna przełamywać pewne nowe granice… :confused:


Poprostu są wojny, których nie da się wygrać…

Ciekawe jaką minę miałby ten gracz
IMG_20230401_182408
jeśli sprawdziłby jaką drużyną go atakowałem :slight_smile:


Ja tam czasem sprawdzam :slight_smile:
I właśnie dlatego moja trzecia Alfa-kulka poleci raczej do “Pszczelarza” (dwie już poszły do Złodrzewia i Krzewoniedzeiedzicy). A jak u tam u Was? Łamaliście już drugi raz?

1 Like

Ja jeszcze nie łamałem i w sumie nawet nie wiem kogo łamać.
Teraz ulepszam karty do obrony wojennej bo wpadło w krótkim czasie kilka fajnych 5* więc nie spieszy mi się póki co z drugim łamaniem.

Ja oprócz drzew złamałam jeszcze Cilliana i Rigarda, bo z nich najczęściej korzystam.

Generalnie z tym korzystaniem, to się waham, bo najczęściej używam Kła i Melendora, ale lubię turnieje… więc bardziej przydałoby się złamać jakieś 4* tanki :thinking:

Ja nie mam dużo 5*, oni u mnie na wojnie stoją, więc w tym sensie też z nich często korzystam. Cillian po wbiciu na 80 lvl ma 931 mocy…