Magyar (Hungarian) nyelvű kibeszélő

Köszi a választ!

Nem is a zsé a lényeg, persze az is számít, hanem, hogy a százalékos eloszlás nem igaz. Pontosabban igaz, és tudom is, hogy rendben van, csak ahogy írod nem vigasztal. :smiley:. Mint, ahogy azt sem, akinek 500 TC20 gyártás után éri be a százaléka a globális értékeket, vagy akkor sem.

Én inkább arra céloztam – csak nem fejtettem ki, hogy lehetne kompenzáció a véletlenszám generálás mellett. Ez nem nagy dolog. Csak bele kell nyúlni a rendszerbe.

Egyszerű példa, ha annyira peches, hogy 50 TC20 után random még mindig nem jött neki 5 csillagos, akkor kap egyet bónuszban. Én erre gondoltam. Mivel a véletlen az alapja és igen van olyan, hogy az ember 100 feldobásból nem tud hatost dobni.

Én erre utaltam, hogy ezt korrigálni kellene. Programozó vagyok, nem nagy dolog. Sajnos vannak peches emberek. Persze ez igaz arra is, aki pedig egy nyert Epic Hero Tokennel Panthert (:slight_smile: ) húz, meg a hónap hősét is bónuszként megkapja. Ott is lehetne. Sok mákos :smiley:

Persze estére kompenzált a rendszer úgy látom a sikertelen húzásokért TC20-ban dobott egy Joont, hehe.

Van jó pár hármasom, amit nem tudtam 8/8-ra húzni, mert nem lehet. Pedig csak színből húztam. Ugye azt írják rá a fejlesztők, hogy az is százalékos esély, hogy megkapja-e a spec. képességet vagy nem. Utólag talán meg nem is lehet… Talán majd javítják. Mert azokat a hármasokat nem tudom feljebb húzni.

A szín szerinti hozzáadással nem értek egyet. Mivel Te is tudod, hogy a nem egyezú az kevesebbet emel. Szóval nem értem.
Egy azonos színű 1 csillagos hozzáadása 180-at emel, a nem egyező csak 150-et.
Ez rosszul írtam előzőleg, de 20% a különbség.
Az gyakorlatilag azt jelenti, hogy 2000 db gyártott hősnél 400-at kidobtál az ablakon. Vagy valamit rosszul számolok?

A 3* hősöknél nagyobb az esélye, hogy nem sikerül elérni a max specialt.

ca 75% esély hogy sikerül, ha 10x 1* azonos színű hősökkel eteted.

Ha valamiert nagyon fontos, hogy egy 3* elérje a max specialt, akkor folytathatod 1x 1*-ral a fejleszteset az után is, hogy elérte a max XP-t. Persze kérdés, hogy akkor nem jobb-e a feedereket egy új 3*-ba tenni.

Szerintem Kerb nem az azonos színnel etetés kérdőjelezte meg, hanem hogy talán jobb vegyesen előállítani őket és csak a megfelelő színűeket használni. TC2 5 recruit, egy hátizsák és 2000 ham, míg a színspecifikus tc 5 recruit, egy hátizsák ÉS egy kard és 8500 ham. Sokkal drágább színhelyesen képezni őket, mint vegyesen.

Igen, lehet, hogy így gondolta. Azzal egyet is értek. Félreérthettem. Ismerem a táblázatot, nagyon hasznos.

hello!
nem jöttem rá hogy kell új fület nyitni.

1 kérdésem lenne csak amit nem találtam az előzményekben:
mi alapján kapja az ember a ládikákból, special eventekből a loot-ot?

azaz most lev23-as a hősöm kb 2 hónapja játszom, vettem kristályt és persze lettek 4* és 1 x 5* hősöm, nem tudom fejleszteni mivel nem kapom a specko itemet.

azaz a loot mi alapján lesz több vagy kevesebb? pl ha

1. lev23 as hős 500 trophy akkor kap X kaját ect
  2. lev23 as hős 1200+ trophy akkor kap X+X+X kaját ect?
  3. lev33 as hős 500 trophy akkor kap Y kaját ect?
  4. lev33 as hős 1200+ trophy akkor kap Y+Y+Y kaját ect?

köszi!

Jaja, jó meglátás. Csak arra gondoltam, hogyha nincs mit húznom, helyem sincs, akkor természetesen megetetek mindent egy adott hőssel, mert mihez kezdjek a feedereimmel, ugyebár. :slight_smile: Ugyanakkor, ha valaki elején tart, eléggé szürreálisnak hangozhat, hogy nincs mit fejleszteni. :smiley:

@Mikike007 ha befigyelt a Joon, már meg is vétózott minden gondolatodat azzal kapcsolatosan, mi az igazságos, mi se. :stuck_out_tongue: Inkább 1 Joon, mint sok más legendary hős, hiába 5*.

@Aso a válasz nagyon egyszerű, mint minden, ez is teljesen random, azaz véletlenszerű a játékban. Mindössze annyit lehet tudni, hogy 11* TITAN esetében valamivel nagyobb az esélyed, hogy jobb lootot kapj, illetve, minél jobb helyen végzel egy ■■■ánon, az megnint ad némi plusz esélyt. De itt elenyésző számokról beszélünk. Nekem jó fél évbe telt, míg összegyűjtöttem az 6 teleszkópot, s még így is vettem egyet.

köszi:) akkor ez azt jelenti, hogy teljesen mindegy mennyi tropyn állok a ládák értéke titannal, warban damage alapú a sima 100 mob vagy 150 mob illetve raidnél mindegy?
csak mert azt vettem észre, hogy lev10 környékén pl 2000 kaját kapok most meg 20000 -et azaz csak van valami összefüggés és nyilván lev10-es nem kap teleszkópot.

csak azt nem tudom hogy trophy alapú vagy level (hős) alapú vagy damage alapú amit a mobokba ütük (pl. más e a láda értéke ha mindig a 8/7-et farmolom vagy a 23/1et:)

Az egyetlen faktor, bármiről beszéljünk is, hogy van-e egy “skála”, ami méri hol tartasz éppen.
Ez alatt azt értem, hogy pl. raidnél azért van jobb lootom, mert most diamondot tolok, míg régen aranyat toltam. Magas szinten, hogy mennyi sonkát, követ ad egy chest azonban teljesen elhanyagolható, mert szinte mindig maxon vagy már mindenből, ami meg pl. az asc. itemeket illeti, azért hanyagolható el, mert a nagyobb esély, ha van is, kb. +0,5%-ban mérhető.

Diamond > Gold (raid)
11* ■■■ÁN > 5* ■■■ÁN
145k körüli team ellen játszani wart (gondolom) nagyobb eséllyel ad is jobb lootot, mint 70k körüli ellen tolni.

De a lényeg, hogy megnyitsz egy Mystic Visiont, s hopp, ad egy 4* asc. itemet. Abszolúte nem nézi, hogy hányas level vagy, szóval ezzel nem igazán érdemes foglalkozni. Ez egy természetes folyamat, ha erősebb leszel és jó klánban vagy, automatikusan erősebb ■■■ánokat is fogsz ütni.

Egyébként titan kill után mindig mutatja a gép, hogy hanyas loot kategóriában végeztél. Ha nagyon kíváncsi vagy, az az egyetlen adat, amit érdemes figyelni.

oké köszönöm a részletes választ:)

Srácok, épp nézem a topic látogatottságát, s bizony 2k felett vagyunk! Ezen most meglepődtem, mert ha megnézitek az idegen nyelvű kategóriában csak olyan nyelvek vannak előttünk, mint a francia, német, orosz stb. szóval, ha ez így halad, akkor még reális esélye is lehet annak, hogy komolyabban elkezdjenek a magyar nyelvvel foglalkozni! :)) Hurrá! GoGo Hungary!

NEked meg hajrá Párducért!!! Most hívta fel figyelmemet klántársam a vip dologra a játékban. Nagyon fasza. Sok sikert neked továbbiakban, láttam 16. Helyen állsz. Én rare szinten akarok most bizonyítani, mert arra van kapacitásom jelenleg. (ezért nem kell lenézni) Sok sikert és hajrá magyar fordítás!!!

Első húzás Falcon!!! Majd kirobbanok!!! Nagyon zsííír!!! Erre másodilnak beadja a hónap hősét!!! Nagyon zsír!!! Végén mev jött egy elena. Nagyon boldog vagyok. Szerinted mit húzzak fel először belőle?

@Ubul Grat! Én kb. 30-at húztam, de a hónap hősét nem adta be. Egyedül párducot, aminek persze örülök, de a többi szinte szóra sem érdemes. Még egy sakálnak nagyon tudtam volna örülni, mert semmi normális holy hősöm nincs. Hu tao és Li xiu. Szinte kár beléjük a cucc :confused:

@Kerberusz Ha ezen múlik, én minden nap fel tudok tenni hülyébbnél hülyébb kérdéseket és akkor gyűlnek a hsz-ok, csak bírd idegekkel :rofl:
Látom szépen haladsz. Mikor ránéztem 8. voltál. Hajrá!!! Már nagyon várom a videót!

@Ubul Gratula, szuper pullok. :slight_smile: Mindenképp Zimkithát javasolnám felhúzásra előbb. Nagy öröm!

@nathanadler Hát…, már idegeim rámentek csöppet. Sőt, nem is csöppet. 6. hely, pár percig, most 7. Remélem nagyjából ez a helyezés már megmarad, bár még futok egy végső runt az utolsó levelen, azt elvileg 100k felé fel lehet tornázni a legnagyszerűbb boarddal a világon.
Párducnak pedig 30 pullból úgy örülj, mint semmi másnak! :slight_smile: Egyik legjobb hős teljes egészében a játékban, HotM-k elbújhatnak.

S csak, hogy érzékeltessem az igazságosságosdi kontra igazságtalanságosdi című játékban való részvételemet (nehogy úgy tűnjön nálam minden happy end), amiről tulajdonképpen a teljes fórum fele szól, s kicsivel előbb itt is szóba került - összesítésben az egy év alatt (3 alkalom) körülbelül 100 pullnál tarthatok a Teltoc eventen. Nem vagyok gazdag, lassan gyűjtögetek, megveszem a dollar dealeket, néha egy harci csomagot, mert ad annyi örömöt a játék (és ez az egyre bővülö közösség :slight_smile: , hogy tulajdonképpen hobbiként költök rá), feláldozok Atlantis pullokat, farmolok napi 3-4 chestet, ■■■ánt ütöm napi 5-6x, s úgy gondolom, hogy az egyetlen alkalom, amikor el tudom menni az eszem, az Panther jelenléte. Mégis, sajnos úgy néz ki, ismét nem mosolyog rám a szerencse. Be kell vallanom ugyanis, tegnap ellőttem a gemjeim, hátha bejön, s lekerül kicsit a nyomás, nem jött be. Ez van.

Együtt érzek. Én is szerettem volna nagyon. :frowning: Bosszantó.

Igazából a TOP5-ben nálam is benne van Panther. Főleg a raid miatt. Mert, ha nincs meg, akkor nem sok esély van tartósan a top 50-ben maradni. Sartana alap hős, előbb-utóbb jönni fog mindenkinek.
Párduccal meg halálosak, plusz nekem még lenne hozzá egy Khionám is fullon. + 45% attack :wink:

Nekem elég hamar dobta a TC20 Sartanát, bár Khiona elsőbbséget élvezett, most pedig Victor, de utána már tényleg Ő jön. :blush:

Nem véletlen, hogy raiden legnagyobb százalékban Panther, Guinevere, Gravemaker, Alasie, Aeron no meg a kiegészítő hősök vannak deffenseben. De az egyik legerősebb kombináció a Panther + Sartana, minden nap találkozni vele.

Persze ez játékpreferencia kérdése is.
Ugyanis a legjobb raid hősök, nem az alap hősök közül kerülnek ki, ahogy észrevettem, egy-két kivételtől eltekintve (Sartana, Lianna, Joon - főleg fast hősök). Viszont ■■■ánhoz, Warhoz és Eventekhez alap hősökkel is lehet komoly esélyünk.

A játékkészítőknek is van ilyen jellegű gondolata véleményem szerint.

Videó ötlethez. Bár tudom sok energia és sok a téma is.

Egyszer a preferenciákról is lehetne videó. Azaz, hogy ki mit fejlesszen általánosságban vagy ha csak ■■■ánra akar menni.
Előbb is felmerült a kérdés, viszont itt hosszadalmas lenne elmagyarázni, azért nem is írtam rá semmit. Mert ugye tudni kellene mihez szeretné használni az adott hős.

Gratulálok a mostani helyezéshez. Egy TOP10 nagyon szép lenne. :wink:

Sziasztok!

Gratulálok @Kerberusz a helyezéshez!! Remélem a Top 10 összejön! :slight_smile: Sajnos nekem sem sikerültek jól a húzások. 30 pull-ból összesen 4 db 4 csillagos hős jött, mind alap és meg is szereztem már őket korábban kivéve egyet. (Chao, Hu Tao, 2 db Grimm, Boldtusk, aminek viszont nagyon örültem) Az összes többi 3 csillagos. Szóval én is elvagyok most keseredve egy kicsit. Egy sakálnak nagyon örültem volna legalább, ha párduc nem is jött volna össze. @Ubul, te vagy most a legszerencsésebb közülünk! :smiley:

Boldtusk nagyon hasznos, az egyik kedvencem mert mindenféle támadásban jól jön, gratulálok hozzá!

Köszi @SilverDragonR! :slight_smile: Időközben húztam még egy 10eset és sikerült megszereznem Falcon-t és Jackal-t is!
Úgyhogy most megnyugodott a kicsi szívem. :smiley:

Komoly volt a kis lelkemnek a pull. 1. Falcon, hatalmas az öröm, az asszony hülyének néz :slight_smile: Másodiknak kidobja Berdent, meg mellé bonus draw. Ohh még nagyonbb az öröm, ma mondom még egyet, erre kapok egy elenat. Nem tudom őt érdemes lesz e felhúzni, de egyelőre marad. Ez volt nekem is az első szerencsés pullom hónapok óta.

@Sityu @Ubul gratulálok a jó húzásokhoz!

Ubul, szerintem Zim jobb mint Elena. Persze attól is függ, hogy milyen pirosaid vannak és mire van szükséged (és hogy hány fényévnyire vagy 6 gyűrűtől).