Magyar (Hungarian) nyelvű kibeszélő (Part 1)

Ez volt az egyik legjobb videód eddig! Grat hozzá! Jöhet a következő :slight_smile:
Gondolom a Guardian event után lesz.
Tartogatom a gemeket, hátha beugrik a párduc nekem is.

2 Likes

Oh, igaz is! Olyan szinten nem szoktam figyelni ki, hányszor, hogyan támad, hogy még ez is elkerülte a figyelmem. +200, -200 kupa teljesen normális egy-egy log off után. :slight_smile:

Köszi! :slight_smile:
Lehet beköszönök még egyszer, mielőtt megkezdődne az event, csak, hogy dokumentálni tudjam az előtte - utána állapotokat. No meg tegnap meglett az utolsó szükséges Telescope-m, úgyhogy tudtam ascendálni valakit, aki már régóta várt. Hja és persze szükségem lesz a pozitív energiátokra, mint Gokunak Dermesztő ellen (remélhetőleg páran értik a referenciát). :grin: Piszok nehéz event lesz, bele kell majd adnom mindent!

1 Like

Sziasztok!
Nagyon tetszenek és hasznosnak találom a videóidat Kerberusz! Csak így tovább!! :slight_smile:
Nekem is lenne egy kérdésem. Észre vettem, hogy éleg sok gem-ed van mindig. Ezekre néha beruhazol, vagy magasabb szinten jobban lehet farmolni? Valamint az epic hero token is gyakrabban esik, ha az ember már magasabb szinten játszik?

Köszi előre is a választ!!

Nagyon köszönöm, @Sityu! :slight_smile:
Sajnos nem és nem. Sőt! Én kerek egy éve kezdtem a játékot, akkor még minden bokorból epic tokenek hulltak, mára megváltozott a tendencia, jelentősen lecsökkentették a drop ráták. Anno 12-13 epic tokent össze lehetett gyűjteni minden hónapra, most a nagy átlag 2, szerintem.
A gemek pedig beruházások, általában akkor veszek meg egy dealt, ha az számomra értékes kelléket kínál, aztán tartogatom a gemeket addig, míg valamit nagyon meg szeretnék szerezni. Ezért van, hogy szinte minden vidiben sok a gem, mert nem költöm el őket. :slight_smile: Ehhez persze már jön stratégiázás, mint pl. akkor nem költök, ha amúgy sem tudnám felhúzni az adott hőst, vagy ha nem must have hősről van szó.
Most pedig, hogy jön Teltoc és karácsony, Atlantis új hősök stb., így a gemek is elmennek majd.

Köszi a választ Kerb! :slightly_smiling_face: Ahogy mondtad csütörtökön kezdődik a Teltoc esemény. Megnéztem a táblázatot, amit korábban belinkeltél. Nagyon jó, hogy így össze szedték melyik levelen milyen ellenfelek vannak. Azt is meglehet valahogy nézni, hogy egy adott level teljesítéséhez mekkora min. Team power szükséges? Szeretném végig tolni az eseményt már csak a garantált jutalom miatt is, de ha az utolsó levelekhez 3200+ Team power kell, akkor az esélytelen számomra. A jelenlegi legerősebb csapatom max 3000 pontos. Egyenlőre. :grinning:

Köszi!!! :slightly_smiling_face:

Sziasztok!

Gratulálok Kerberusz a videókhoz, a napokban fedeztem fel és 2 nap alatt ledaráltam mind. Mint videó ötlet nagyon szívesen vennék egy videót az AW-kel kapcsolatban, taktikák, tippek. Kicsi magyar klánt vezetek, rendszerint olyan ellenfelet kapunk akit nem tudunk cleanelni és kíváncsi lennék a meglátásaidra, tanácsaidra a warokkal kapcsolatban.
Még egy ötlet, a battle item-ekről is csinálhatnál egy jó kis videót, mit mikor és ki ellen használsz.

Gratula még egyszer és figyellek a Teltoc alatt, nagyon szurkolok neked.

Üdv!

1 Like

Helló!

@Kerberusz nekem sikerült kihúznom párducot. A 2. 10-es summonra megjött. Szurkolok neked is! A kérdésem az lenne, hogy szerinted Victort vagy Panthert érdemesebb felhúzni? Egyelőre örülök, ha az egyikhez összejönnek az ascend itemek. Azért nagy szemétség ez a summon, azt megmondom :frowning:

üdv és sok szerencsét!

2 Likes

Nagyon köszönöm, @BosziMuci, örülök, hogy tetszenek a videók, és külön köszönet a drukkért! :slight_smile:
Szívesen készítek majd egy videót az AW-kről, amiben bővebben kifejtem a taktikai hátterét, hátha tudok újat mondani. Itemekről is ejthetek pár szót, különösebben, azt hiszem, még nem fejtettem ki.
Jegyeztem a teendők közé. :+1:
Üdv!

2 Likes

Micsoda mázli! Gratula hozzá! Első mindenképpen párduc, utána jön minden más. :slight_smile: Pár órája felkerült egy rövid bejelentkezés videó. Éppen abban említem, hogy a számomra must have hősökről is fogok készíteni egy szösszenetet, amiben kifejtem, melyik 5* hőst, miért gondolom olyannak, amilyen. Üdv!

1 Like

Szia Kerberusz!

Nagyon jók a videók így tovább! :slight_smile:
Picit felhúztam most magam, szóval kiírom a feszültséget. Egy kis lelkesítést hátha kapok. :slight_smile: Mivel bízom benne, hogy előbb utóbb megbiztatást kapsz a fordításra, így talán a fejlesztőkkel is közelebbi kapcsolatod lesz. :wink:

Nos a hónapban közel 120 húzásom volt. Szerettem volna megszerezni a hónap hősét. Csak ma volt 44 volt. Dobott egy Jackalt és két Falcont, ami már meg volt. Se párduc, se semmi más. A hónap hősére visszatérve - a közel 60 húzásból egy 5 csillagos hős jött. Igaz a múlt hónapban dupla bónusszal (ilyet még nem is láttam) két Aegir jött. Tényleg egyszerre. Hihetetlen volt. Szerintem valami bug lehetett.

Ami viszont ebben a hónapban történik az nagyon gáz.
Értem én, hogy teljesen véletlenszerű, amit ad, de ez így abszolút szerencsejáték. Vagy költsön el az ember havi százezreket, hogy megkapjon egy hónap hősét? Azt gondolom, hogy ez nincs rendben. Vagy akkor a TC20-ba fel kellene venni, kisebb százalékos eséllyel ezek a speciális hősöket is. Akkor legalább fél évig gyárt az ember, aztán majd jön valamikor.

Egyébként a TC20 is elképesztő igazságtalan. Néztem a statisztikákat – biztos Te is tudod, hogy gyűjtik. Nos nem tudom miért nem kompenzálnak, veszik ki a mákfaktort.

A TC20-ban globálisan 6.71% az esély, hogy 5 csillagos hőst kapjunk.

Csakhogy azt ez nem vigasztalja, aki az 50-ik gyártása kapja meg az elsőt, míg mások az első tízben kapnak hármat. Azt hiszem, hogy ez nagyon nem korrekt. Az egyik játékos 10% fölött kap 5 csillagos hőst, míg mások 2% körül járnak.

Ez hosszú távon nagyon káros lehet. Nem tudom miért nem próbálják a játéktudás, taktika felé eltolni a játékosok közti különbséget. Ne az adja, hogy a legjobb hősöket mint hónap, mint event tekintetében, teljesen a szerencse alapján vagy a végtelen pénztárcával ki kapja meg éppen.

És akkor hosszabban most nem is beszélek a jelenlegi félelmetesen rossz ládákról.
Régebben a hús mellé egy rosszabb kör után egy summon token járt legalább, most már azt sem adja. Legtöbb esetben minimált dob. Csak egy példa, 94k Food, 61k Iron, egy azaz 1 db Metal Ores és 1 Gems. Komoly ugye? Képet is dobok róla. :)!
Mit gondolsz ezekről a dolgokról?

2 Likes

Oké, vettem. Amúgy sejtettem a választ :slight_smile:
Akkor megpróbálom a párducot. Az a bajom ezzel a fejlesztéssel, hogy elvétve dob 2 csillagos feedereket a TC. Szerinted toljam bele bátran az 1 csillagosokat vagy legyek türelmes és mindig várjam meg amíg összejön a 10 db legalább 2 csillagos?

Szia!
Légy türelmes. Nagyon sok felhúzó videó van, ahol tolják bele ész nélkül a különböző színeket.
Én mindig egyszerre öt hőst húzok, tehát csak saját színnel etetem őket.
Különben ~30% hős megy a levesbe. Azaz hamarabb lesz egy hősöd készen, de sok nyersanyagot veszítesz. De ez egyéni preferencia kérdése. Csak gondoltam megosztom a gondolataimat, ha még nem is engem kérdeztél :wink:

1 Like

Szia!

Köszönöm szépen a válaszodat! Igen, pont ezért kérdeztem, mert láttam ilyen videókat és nem is értettem, hogy lehet ekkora szerencséjük. Én is saját színeket szoktam beletolni. Sőt általában megvárom amíg összegyűlik 10 db 2 csillagos. Viszont ez baromi lassan megy. Eleve hiánycikk a hátizsák folyamatosan, pedig az 5/8-at farmolom naponta nagyon sokszor. Állítólag ott dobja a legtöbbet hátizsákból. Így meg kb 1 hét mire összejön ugyanabból a színből 10 db 2 csillagos. Ezért kérdeztem, mert kíváncsi voltam, hogy mások is így vannak ezzel, vagy esetleg valamit nagyon bénán csinálok.
Ja teszem hozzá rögtön, hogy a szín szerinti gyártásról azt olvasom mindenhol, hogy nyersanyag pazarlás. Erről vélemény?

üdv

Nem. Jól csinálod. Én csak a saját logikámat tudom leírni.

Én addig tolom színre speciálisan amíg van hátizsák + kard. Aztán ha elfogy akkor váltok.

Megvárom amíg összejön 500-600 db hátizsák + kard, akkor ráállítok két üzemet. De ugye ez hamar lemegy 2X24 naponta. Azaz 10 nap alatt kipörög. Néha három üzemben tolva még hamarabb lemegy.

De akkor ugye napi 72 db 1 vagy két csillagos hőst kapok, az elég jó a felhúzáshoz. Meg ugye játék közben is átlag napi 10-15 hős jön pluszban a 8/7-ből.

Időnként, amikor összejön maxra a food 2.700K, akkor tolok egy 200-300 hős gyártást TC19-ben.
Ezt azért tudom megtenni mert volt 3500 db Rugged clothesem – most már 1600 maradt. Ebből futtatom ezt időnként.

Csakhogy ezt nem bírom food-dal. Mivel a komolyabb ötcsillagosok húzásakor egy db hozzáadása is 10-15k, attól függően, éppen hol tartasz az adott hőssel.

Egy óra alatt gyártok 60 db-ot, 5 óra alatt 300 db lesz készen.
Aztán alsó hangon csak a hozzáadáshoz kellene négymillió food, de ugye a gyártáshoz is kell 300 esetén 600k food.

Visszaszedni food-ot az egy futó TC20-ból meg nem szeretek, meg nincs is értelme. Igazából állandó food hiánnyal küzdök.

Tehát összegezve, nekem egyszerre fut:

  • 1 db TC20

  • 3 db TC11 (ebből váltok át egyet mindig vagy direkt színre, most pont kékre, mert Aegirt föl akarom húzni, vagy TC19-re, hogy gyorsban gyártsak párszáz hőst)

A pazarlásra vonatkozó kérdésre nem tudok mit mondani. Ugye TC11-ben véletlenszerű amit kapsz, (szín és csillagra vonatkozóan), más esetben meg direkt az szín kell amit gyártok, szóval felülírja az esetleges pazarlást. Én így alakítottam ki a rendszeremet.

Lehet néhol értelmetlen voltam. Elnézést.

1 Like

Hali! Köszi szépen a bíztatást! Az lenne aztán királyság! S így, hogy egyre sűrűbben járt ez a topic is, plusz láttam, hogy pl. a törökök is követelik a jussukat (a török nyelvet) :smiley: , még akár meg is valósulhat az álom!

Sajnálattal hallom, hogy nem volt szerencséd. A dupla HotM nem bug, mármint az klánon belül is előfordult, hogy valakinek 10-es pullal dupla HotM jött, ha erre gondolsz. Elvileg 10 bónusz is jöhet, hisz hősönként adja meg az esélyt.

A tokenok kapcsán igazad van, régebben sokkal sűrűbben jöttek. Ezek számát redukálták valami oknál fogva. Ugyanakkor a lehetőségek asc. matok kapcsán jobbak, mint régen, még a ritkaság ellenére is. Kapásból ott van a RARE titan, AW chest, s pl. Atlantis chest. Erről többször beszélt pl. Anchor is, hogy kezdetekben fél éven keresztül Boldtusk volt a top tank, mert senkinek nem volt meg a material 5* hősre. Én a legelején nem játszottam, de el tudom képzelni, plusz biztos nem hazudik, miért tenné.

Szó, mi szó, több tokennek nyilván jobban örülnék én is, de százalékokról és valószínűségről, szerintem nincs értelme beszélni azon egyszerű oknál fogva, hogy a játék nem csap be senkit. Gondolom pont ezen oknál fogva még azt is kiírták, hogy hány százalékos esély van az egyes hősökre, ami 0,6% volt pl. Victorra, 1,3% sima 5 csillagosokra stb. Ez vajmi kevés. Ami sok ember bögyét bökheti, az nyilván az, hogy kezdenek egy topicot és 10 ember feltölti a screenshotját a legjobb 5*-os hősökről, de arról senki nem beszél, hogy lehet konkrétan 1000 ember mellé jut az a 10.

Erről egyébként született már egy nagyon jó thread: What exactly is a Gacha? (Read before posting things about "unfair pulls"). Ez pontosan erről szól, hogy a játék üzletpolitikája a gacha szisztémára épül, ami az a kis játékgép szupermarketekben, ahol tojásokban vannak zsákbamacska játékok. Senkinek nem tehetsz panaszt azért, mert nem azt dobta, amire épp vágytál, mivel senki nem garantált semmit.
Ami pedig személy szerint nekem ebben játékban tetszik, hogy valóban - szó szerint - bármi elérhető, ha nagyon-nagyon türelmes, és persze szerencsés az ember.

Ez a frusztráltságot persze nem csökkenti, ha éppen az ember beleáldozott X összeget, s nem lett előrébb egy tapottat sem, de mégis, nem kényszerítette senki rá. Az a legjobb, ha az ember tényleg max. annyi összeget szán rá, amit nem fog sajnálni, ha 0 az eredmény, és inkább ne várjon semmi jót, minthogy nagyot csalódjon a végén.

Még egy gondolat. Nekem volt olyan ázsiai csapattársam, aki egy fillért nem tudott a játékra költeni, mert olyan szegénységben élnek, s élvezi a játékot. Amcsiban meg egész normális, hogy valaki egy százast rákölt az eventre. A világ márcsak ilyen.

Remélem nemsokára megfordul a szerencséd! :slight_smile:

4 Likes

Szín szerinti gyártás tényleg pazarlás mind időben, mind nyersanyagban, de nincs is rá szükség. Én azt tapasztaltam, hogy csak és kizárólag 3* hősöknél lehet probléma az, hogy a skillt nem húzza fel maxra (8/8).
Így meg nem kell várni a hősökre, hogy gyűljenek, adogatod, amikor van.

Az meg, hogy milyen színt adsz a hősödnek preferencia, semmi más. Amikor tudok többet húzni egyszerre, akkor megválogatom, hogy színt színre adjak, de amikor egyet akarok gyorsan húzni, akkor mixelem őket, mert miért ne?. :slight_smile:

4 Likes

@Kerberusz @Mikike007 ! Nagyon köszönöm a válaszaitokat, mindegyik nagyon hasznos volt!
Akkor ezekhez a tanácsokhoz tartom magam és próbálok türelmes lenni. :slight_smile:
Várom a további videókat és szurkolok az eventhez!
Más:
Van most 4 db 4*-os pirosom : Gormek, Kelile és Scarlett. Ezen kívül Sumitomo vár, hogy az utolsó ascendbe léphessen. Szokásos kérdés, hogy melyiket húzzam fel először? Igazából Gormeket egyelőre lehet hanyagolnám, mert van egy fullos Grimmem, aki kb ugyanazt tudja. Anchor táblázata szerint talán Scarlet?

1 Like

Így van, mindenképpen. Scarlet legerősebb alap sebzés (ezáltal alap hős eventre), hármat sebez, szóval jó wave clear (könnyen lehet vele farmolni) és ehhez még gyors manatöltődésű is. :slight_smile:

2 Likes

Scarlett egyértelműen jobb mint Kelile, a jó sebzés miatt. Hosszú távon nem árt felfejleszteni mind a három ramming pulverisert (Grimm, Tib, Gormek). Gormek egy húshegy, sokat kibír. Zöld titánon jobban működne mint Grimm.