Magyar (Hungarian) nyelvű kibeszélő

Sziasztok kérdés melyiket erdemeseb talentolni wu kongot vagy willburt

Ahoj!

Kerberusz, először is köszönöm az eddigi befektetett energiáidért, pár videó és a fórum részleges olvasása után látom, mennyire a szíveden viseled az új magyar játékosok ügyét :slight_smile: Ehhez csak gratulálni tudok, elismerésem!

Amit szeretnék kérdezni, mert némileg fura, és biztos van valami magyarázat, csak én még új vagyok (5-6 hónapja játszom még csak):
van egy 3130-as védőcsapatom a raid-ben, és jött egy támadás egy 4047-es erősségű ellenféltől, persze ő győzött, és kapott 50 - tehát majdnem a maximális - pontot.

Tudom, hogy az erősség nem minden, de nekem van 1db 5csillagos hősöm 3/50 körül, egy kimaxolt Rigard-om, meg 3db 4csillagos az utolsó tier-je előtt (közel sem maxosok tehát). Ellenfél 5db kimaxolt 5csillagos hős volt.
És ez már nekem meghaladja a mindenféle jószándékú “biztos van rá magyarázat, csak én nem tudom” mantrámat.

Ebben szeretnék segítséget kérni, hogy ha esetleg valamelyik videódban (vagy más Youtuber videójában), vagy akár itt a fórumon valahol volt már ilyesmiről szó, akkor azt merre találom - mert ez már némileg durvának tűnik…

Előre is köszönöm, igyekszem pótolni a videókat (csak elég hosszúak :smiley: ), meg a fórumot, hátha legközelebb már nem is lesz kérdésem így :slight_smile:

Üdv,
LordLisander

Szia!
A raidelésnél kb. kizárólag a kupa szám ami meghatározza, hogy milyen ellenfelekkel kerülhetsz össze, amennyiben 50 pontot szerzett tőled akkor ő úgynevezett kupa dropper volt és kb 250-300kupával neked több volt abban a pillanatban, egyebkent az ellenfeltől kizárólag a defense csapatot látod nem tudjuk pontosan hogy milyen csapattal szedett le.
Üdv!

Szia renato_21!

Köszönöm a választ, nem tudtam, hogy kizárólag a kupa-szám adja a pontozást (bár ha jól vélek, nem volt 2-300-zal alacsonyabb az övé, kb. ugyan annyi lett utána - tehát egy százassal volt alattam kb.).

Minden esetre elég frusztráló, mert amúgy annyira nem érdekel a raid-elés, egyszer sikerült pont 1801-nél megnéznem, hogy mit ad a platina kincsesláda (annyira nem ájultam el), szóval kb. csak a arany fokozaton tartás a cél, meg a ládák - de az ilyen dolgok eléggé furák, a motívációmat némileg megnyírbálják…

Még egyszer köszi! :slight_smile:

LordLisander

Mindkettőt.Fontos mindkettő ■■■án ellen.Wu kongot többet fogod használni mert ő fontos offensivba is .

Lehet mikor. Már néztted akkor, már végig tolt egy sor raidet, 6 jó raiddel 200-300 kupát össze lehet kapni. Sokan gyengébb defense teamet állítanak be, mert akkor elszedik a kupáikat, és pont emiatt, többet kapnak gyengébb ellenfelekért. Mikor raidelsz és keresgetsz, majd figyeld meg az ellenfelek team powereit, és kupaszámait. És figyeld majd mennyit veszíthetsz/nyerhetsz, és tisztábban fogod látni a dolgokat.

Szia! Csak nem Felvidékről Te is? :slight_smile:

Ahogy a kollégák megírták. Én cseppet etikátlan dolognak tartom, de hát nem szabályellenes. Picit gyerekkori karate emlékeimet idézi, mikor a “nagyok” elkapkodták a kicsiket párharckor, hogy jól “elverhessék” őket. Én Guineveren túlpörgetek, de maradok a saját súlycsoportomnál. :smiley:

Köszönöm kedves szavaid, mindig jól esik! Hát igen, van hosszabb, van rövidebb. Persze mondani sem kell, hogy van, akinek, ha hosszú az a baj, ha rövid, az a baj, úgyhogy már vegyíteni próbálom a vidiket. No meg rengeteg sok infó amúgy is elhangzott már, szóval talán ritkább lesz a dolog. Üdv!

Ahoj,

nem, Békés megyéből származtam el, és most már egy jó ideje Bp-en :slight_smile:
Az ‘ahoj’ csak úgy megtetszett (Ahoj, ahoj, poplacsek! :smiley: )

Köszi az infókat, hát legyen. Nem célom a ranglétra-mászás, így ebbe én szerintem nem ölök sok effort-ot (egyelőre arany, majd picit erősebb csapatnál platina tagság, 'oszt jól van :slight_smile: )

A videóknál csak tényként mondtam, nem kritikaként, hogy hosszúak! :smiley: Legalább jól ki van beszélve minden - a baj a kevés szabadidővel van inkább, ugye :slight_smile:

Még egyszer köszi mindenkinek a választ!

Üdv,

Jogos! Persze a nagyoknak ott a pofon, ha betalál egy jól összeállított gyengébb csapat 40 ponttal:) Sokan vannak gyengített csapattal raidben. Persze ezt át teszik warra is. Én azt tartom etikátlannak inkább, mert ott nem egy emberrel szúrnak ki, hanem egy egész klánnal. Ha jól tudom: war score a participiált csapat max pontszámából kalkulált. Utána már lehet cserélni. De egy 70 000 klán score bekap egy 90 000 klánt egyenlő war pontszámmal. Esély kevés a győzelemhez.
Ez akkor szokott kijönni, ha pl.: egy 3100 powerű játékos elkapja a 3700+os csapatomat warban. Lehet csempe szerencse, de plusz védő bónusz mellett azért ez nem sok esélyes.

Szia! Igazság szerint nem így van. Valamikor így volt, de nagyon gyorsan javítani kellett, mert ahogy írod, rögvest kihasználták az erkölcstelenek. :poop: :smiley:
Jelen pillanatban a leírás azt mondja: “most powerful Heroes and Troops” és “past performances”. Azaz a legmagasabb értékű hősök alapján számolja ki az alliamce score-t, illetve az elmúlt teljesítmények is beleszámítanak (bár azt nem írja, hogyan).
Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy nálam beleszámolja: Gravemakert (773), Zimkithát (769), Evelynt (768), Gregoriont (768) és Zelinet (768), függetlenül attól, hogy Evelyn és Gregorion nem a defense teamem része. Troopoknál ugyanígy az 5 legmagasabb értékű nyer.í
Arra is érdemes odafigyelni, hogy mostantól a talentek osztásával nővekszik a hősök értéke.

Azt aztán elhiszem, hogy nehéz megállapítani kisebb / nem teljes (30) létszámú csapatoknál, hogy megy a leosztás, de ahol 30 vs. 30 csapatok ütköznek, ott a rendszer már elég stabil és kiegyensúlyozott, s ha 6 tiszta futamod van, azaz 6 ellent törölsz el, az elérhető max. pontszám 300-320 pont körüli érték.

Kerberusz, köszi a stream-et. Sorcerer class, Amennoa a kérdésem.3% esély hogy 50% manna generáció csökkentést dob az ellenfélre 2 körig normál sebzés után. Ghost form: immunis a normál támadásra. Ám, ha akkor is dobna 50% manna csökkentést, igazán gonosz húzás lenne részéről. (attack bonus, ghost form plusz manna regeneráció csökkentés).

Köszi, így már világos.

Hát, ha nem sebződik, akkor nem is tud aktiválódni. Ezt csak így tudom elképzelni. Szóval itt nem jön be a dolog. :stuck_out_tongue:
Egyébként még annyi, hogy 10k körüli alliance score eltérés warban teljesen reális lehet, múltkor pontszámban kb. 10k-val kisebb ellenfelet kaptunk, azt hittem sima win, kikaptunk. Aztán gondolkodtam, mi akkor nyírtunk egy nagyon magas ■■■ánt, ők valószínűleg épp pihentek egyet, lehet nekünk épp átlagban magasabb volt a kupaszám, ott kisebb, mert mire vége lett a warnak, nagyjából azonos volt az szövetségi pontunk. No meg nagyon fontos a “deep bench”, azaz, hogy kinek mennyi maxolt hőse van, ez a különféle pontozásokból nem derül ki. Hiába van valakinek 10 nagyon erős karaktere, ha a maradék 20 meg gyenge.

Ah, normal damage nem attack. De kár! Pedig nagyot nőt volna. Amennorea sajnos így nem jó:( Köszi

Sebaj, video után jönnek a szikrák, szóval köszi a streamet. Onatel tank (középen), mellé Rigard és Sabina tallentelve. Onnan üssék ki.A szélek már ellenfél függők. Sok lehetőség van, csak ahogy mondtad, fel kell építeni a csapatot.

Olyan kérdéem lenne hogy előfordolt-e már másnál is hogy nyert raid esetén a raidchest csak 3 ponttal nőtt és nem 5-tel?Az utobbi 3 napban már kétszer is előjött.10 pontom volt a chestben és 6 nyertes raid után csak 38 pontom lett ami kicsit fura.

Érdekes, nálam mindig 5 pont, ha nyerek. Igaz, 5 hőst is győzök le. Akkor ad kevesebbet, ha pl. 5 hősből csak 3-at ütöttem ki, az 3 pont. Ha jól tudom, a kiütött hősöket számolja a raid mission. Ha csak 3 hős volt az ellenfél csapatában az 3 pont.

war chest döntetlen esetén ad 3 pontot. Raid missionban előfordulhat döntetlen? Akkor is a teljes ellenfél csapatának annyi. Elméletileg szerintem 5 hős esetén az is 5 pont.

Sziasztok!
Nah végre összejött a világ teteje :wink: a kupa rekord is javult majd 50el, gondoltam megosztom veletek :slight_smile:

Üdv: renato_21

Grat. Milyen a kilátás a csúcson?