Magyar (Hungarian) nyelvű kibeszélő (Part 1)

Igen oroszul van. A fordítást gyakorlatilag részben már megcsináltad. Van egy kiválasztó lista az IJ-4 mezőkben. Ott bármilyen hőst választasz, azonnal mutatja, hogy a teljesen feltalentlet hősnek milyen értékei lesznek. Nem kell számolnod.

Alatta pedig fel vannak sorolva a lépések (ágak) és checkboxokkal választhatsz irányokat. Szóval összekombinálhatod bárhogyan a fejlesztést és nem kell számolnod, azonnal látod az eredményt.

1 Like

Alatta is görgethető le-föl, az ágakon belül tudsz ki-be kapcsolni talenteket.
Érdemes átmenteni a saját drive-ra, mert a publikus linken mindenki össze-vissza választ :slight_smile:, és átállítják percek alatt amit beállítottál. :slight_smile:

1 Like

Jó az exel. Regardot kerestem egy darabig, ciril betük:) a legjobb, hogy a statokat lehet változtatni, összesítve számolha a végét. Pl. Regard életeteje 1400+, ez már az uj attack és diffense alapján majdnem 5 csillagos.

1 Like

Plusz mindenkinek használható. 3-tól 5 csilkahosig minden ott van.

Valaki segítsen. Most extra gyors mamatöltődésű hősük lv11-es 4 csillagos troop-pal már 6 csempével feltöltődnek. Mint pl.: Victor. Ez ugye +9% manatöltődést ad az alaphoz.

Ha feltlalentelném akkor kapna ehhez még +2% töltést. Lv30-on a 4 csillagos troop tud +15% manatöltődést. Ehhez számolva a +2% már 17% lesz. Lehetséges, hogy itt már 5 csempével fel fog töltődni? Esetleg üresben két csempével?

Nem, egy very fast, azaz nagyon gyors hős (csak trooppal, talenttel) nem lesz gyorsabb semmiképpen, ez egész biztos. Elméletben lehetne Kage gyorsabb egy Lancelot, Khagan, Ariel buffal + azonos, Orchidea családból származó hősök extra mana regen. buffjával, de igazság szerint ezekről beszélni nem biztos, hogy reális.

Biztosan fasza az orosz oldal, de ugyanazt érzem - nem igazán fontos számomra, hogy kinek az életereje mennyivel nő meg, mert a legfontosabb nálam mindig a synergy marad, ami 5 hős együtt játszatását jelenti, illetve van egy nagyon szűk választási lehetőség, amiből az emberek legjava válogathat, ahhoz meg nem biztos, hogy kell egy ilyen rendszer, hogy ki tudja találni, melyiket éri meg neki legjobban. :slight_smile:

Egy átfogó magyar írás arról, hogy pontosan mit is jelentenek az egyes talentek / elágazások - ez jó lehet, érdemes lenne kreálni egy ilyet.

1 Like

Nem teljesen értem amit írsz. Mert ameddig nem volt meg a level 11-es négycsillagos troopom, addig Victor very fast-ként 7 csempével töltődött fel, most már hattal, mint Grave vagy Kage.

Ez ugye a troop + manatöltődés értékenek köszönhető - mana troop lévén.
Arra próbáltam rávilágítani, hogy ha +9% emelt egy vagy fél (volt erről videód is) csempetöltődést, akkor 17% akár emelhet még felet nem? Azaz, akkor már lehet, hogy öt csempéből tölt fel? Vagy ha üresben megy el két csempe, lehet az is elég lesz. Most ugye három kell.

A másik dolgot nem értem. Vagyis a szinergiát igen.
De már hogyne számítani mit fogsz feltalentolni, mikor egy évbe is tellik majd mire befejezünk egyet. Tehát jó lenne tudni előre, hogy mi lesz az eredménye. Különben egy hónap gyűjtögetés megy a levesbe, ha resetelünk.
Ebben nagy segítség az oldal, hogy amit az egyik legutóbbi videódban csináltál, hogy számolod kézzel össze mire lesz képes a hős (támadás, élet páncél), azt egy kattintással megmutatja. Na jó, öt kattinttással. :slight_smile:

A leírások az excelben a hősök alap leírásai + a talentek leírásai. Azokat már fordítottad (talentek). Ha lesz pár szabad órám azokat bemásolom, de a hősökét fordítani kellene, mert tudom mit jelentenek, de azért kell egy kvázi műfordítás.

Van fönt facebook csoportban magyar fordítás képekkel, de abban nagyon sok a pontatlanság és magyartalan is sok helyen. De azt én sem biztosan vállalnám. Ezért kell rá magyarosabb fordítás.

Csak egy példa a “caster and nearby allies” -re, hogy mennyire nem egyszerű ez:

  • a hős és közvetlen szövetségesei - vagy
  • a hős és mellette lévő két szövetségese
  • a hős és jobbra-balra lévő társai/szövetségesei.

Ezekre gondolok. Mert ugye azoknak is egyértelmű legyen a leírás, akik kezdők.

Sziasztok. Nem tudjatok, a havi special quest mikorra varható? Köszönöm a segitseget.

A videó statok hibásak. Ha összeadod a hero statokat sehogy se jönnek ki. A doksi még persze jó lehet.

Hát lehet, hogy ezt egyszerűbb lenne videóban megválaszolni, vagy streamen, mint így, mert kegyetlen kacifántos. A lényeg, hogy a nagyon gyorsaknak 6,5 csempe kell a max mannához. Ebből az következik, hogy a 9% extra 0,585-nek felel meg. No most 6,5 - 0,585 = 5,915. Ergó elég neki a hat csempe (6,5-nél 7 kellett még). 17%-nál ez az érték 5,395, ami még mindig messze van attól, hogy spórolj egy csempént, ahhoz ugyanis 5 alá kéne menni.

A vidiben csak azért számolgattam, hogy illusztráljam, de gondolj csak bele, hogy a bónusz életek / támadások stb. mindig ugyanannyival fognak nőni, minden hősnél. Az egyedüli eltérés az a százalékos növekedésekben lesz (mint, hogy 2%-al nő az összes életerő), így a pl. nagyobb életerővel rendelkező hősök elenyésző mértékben több HP-val fognak rendelkezni a végén, mint amelyeknek alapból kevesebb a HP-ja.
S a lényeg, amit értettem az írásom alatt, ha én Zeline-t és Zimkithát minden támadásomnál használom, sőt védekezésnél is, akkor 1. mindenképpen őket fogom talentelni, 2. nekem (akinek már elég sok hőse van) sincs más druidám rajta kívül 5* maxon, szóval megint nem kérdés.
Nálad pl. nem egyértelmű, hogy melyik adott osztályon belül melyik hőseidet szeretnéd talentelni?
Miért / miért nem? Min változtat annak ismerete, hogy tudod a végső statisztikákat (ami vélhetően évekkel később lesz mindenképpen)? Mi garantálja, hogy nem húzol közben “jobb” hőst / nem dobnak ki egy mindenképpen hasznosabb hőst a talentek szempontjából?

Nálam egyedüli kérdés az lenne, hogy melyek azok a 4*-os hősök, amiket jobban megéri talentelni, mint egy 5*-ot, de ezekre is kérdés nélkül tudom a választ. S végső gondolatom pedig, hogy az 1500 embléma esetében majd veszítesz 75-öt, ha változtatni szeretnél. Ha összeszedted az 1500-at, 75 végképp nem vág földhöz. :smiley:

Egy szónak is száz a vége, mint mondottam videókban, szívesen készítenék egy profi fordítást, de azt biztos nem oroszból szeretném tolni. :smiley:

Konkrétan ezen a példán már gondolkodtam, azt hiszem a nyerő fordítás ez lehetne:
a hős és szomszédos szövetségesei. :slight_smile:

2 Likes

Nem vágom mit matekoztok ennyit… Gravemaker 15-ös szintű mannásal 2x3 kővel nekem feltölt, de persze ez már igaz volt 11-es szintűre is, mivel ott kapja meg a képpeségét 9%-ra
+2% mannával nem megy semmire se, ahhoz kellene még neki jó pár %
Szerény véleményem szerint ez inkább az avg-s hösöknél játszik be, meg esetleg ha lenne max 15%-os mannás segítőnk

Köszi a válaszokat!
A számok tükrében már értem. Persze nekem ez a kerekítés dolog nem volt meg a troopoknál.

Őszintén mondom, hogy nekem még nincs letisztázva kinek fogom adni a talenteket. Pont amiatt amit írtál. Meg gondoltam bőven van időm. Amire lényeges lehet, mert annyi össze fog gyűlni, az még odébb van. Szóval van időm rajta rágódni. :slight_smile:

Nekem is relatíve sok hősöm van, még jöhet hozzá elég sok a közeljövőben.

Ráadásul még messze nincs meg a védekező csapatom. Én mindig tesztelek és keresem az ideális védelemet. Persze van fix hős, mint Victor.

Támadásban nyilván nem lesz annyi szerepe mint a védekezésben, hogy ki van felfejlesztve.

Egyébként tudod, már írtam, hogy nekem a veszteség minimalizálása nagyon fontos.
Ezt már leírtam akkor is amikor az Evelyn felhúzós videót csináltad (vagy előtte valamikor), hogy én sosem etetem a hősömet más színekkel. Inkább legyen öt felhúzva két hónap alatt mint egy hős 7 nap alatt és pazaroljak ~20% körüli nyersanyagot. :wink: :slight_smile:

Ez vonatkozik a resetre is. Nem sok a 75 talent, csak két hónap nem ideális esetben amire újra összegyűjtöd, sőt lehet az még több is, amikor majd vársz, hogy másik hős kapja meg azokat.
De megértem, hogy sokaknak ez nem számít. Ez így teljesen rendben van. :slight_smile:

A fordítás nagyon jó. :slight_smile: De ugye ez az egyszerűbb mondat volt. Persze az alap leírások egyike.
A mi nyelvünkön félek egy-két leírás sokkal hosszabb lesz mint az angol, persze némelyik rövidebb.
De ez a szép, a magyar kicsit kifejezőbb mint az angol. :slight_smile: Jobban körbe tudjuk írni a dolgokat.

Majd erről beszéljünk. Nem tudom, hogy akarsz-e előre dolgozni. Vagy csak akkor, ha már látsz reális esélyt arra, hogy berendelnek egy fordítást?

1 Like

Igen. Igazad van.

Pont erre utaltam, hogy max mannás troopal ez már 17% (15+2), plusz ha van egy olyan hősöd ami emel mondjuk ezen még 6%-kal (Khagan ezen tol +24%-ot, szomszédos hősökön), -lehet a későbbiekben ilyen, akkor az már 23% és akkor beesik 5 alá, azaz feltölt öttel.

De mondok jobbat. Atlantis hősöknél a Sakura Family-be tatotzik (Kage is ott van) ha mind az öt hősöd, kapnak 12% plusz mana generálást! Akkor Kage már ott is beesik öt csempébe nem (17+12=29, vagy négy SF hős esetén 17+7=24)? Az is elég az öt csempéhez.

Értelek, s tetszik, amit mondasz.Több ponton egyet is értek, szeretem én is okosan tolni a dolgokat, de pl. a nyersanyag azóta nem számít nálam, mióta jó ideje kihasználatlanul vannak a sonka telepeim, lévén nincs mire elkölteni.

Abban is biztos vagyok, hogy alapos optimalizációt igényelnének a fordítások, igen, mert míg angolban kénytelen vagy “kitalálni”, hogy mit jelent adott esetben a mondat, addig a magyarban meg lehet fogalmazni, bár hosszabban.

Fordítással ezidáig az a gondom, hogy hogyan / milyen felületen lenne érdemes. WordPress vagy sima Excel? Leglátványosabb mindenképpen a kártáykra photoshoppolva lenne, de ez az elég macera is, no meg mit és mennyit. 5* elsőként?

Nyitott vagyok egyébként. A tatár meg nem hajt. :slight_smile:

3 Likes

Sziasztok!

Ezt a doksit itt találtam a fórumon, és szerintem nagyjából azt tartalmazza mint az orosz, csak angolul.

Üdv, Boszi

3 Likes

Köszi! Szuper az angol. Most számolgattam Rigard és Vivica különbségét. Mérlegelendő: mennyibe fáj, mennyi az attack, difense, life eltérés. Sztem annyira nem sok, és Rigard átlagos töltésű, míg vivica lassú. Lehet, hogy inkább Rigardot tolom meg.
Fullon: Rigrad: A 642, D 709, L 1452 vs. Vivica: A 765, D 730, L 1619. D különbség: -21, L különbség -167. Viszont “csak” 475 emblem vs. 1435. És Rigard gyorsabb gyógyító. A vélemények biztosan megoszlanak ez ügyben.

Ha kérik majd a fordítást, akkor úgy is valami importálható formátumban kérik. Ha már csináltál ilyet akkor tudod, ha nem akkor mondom, hogy szoktuk kérni mi fejlesztők. :slight_smile:
Az biztos, hogy szöveges fájl kell, pl.: excel. Abból lehet csv-t csinálni, azt pedig tudják importálni.

Szia!

Köszi!
Kevésbé színes de tök azonos. Pont úgy ki lehet választani benne mindent és angolul van ráadásul.

Ezt ma produkáltam. Nagyon jó táblákat kapva.

3 Likes

Grat Mikike007. Túl a csúcson;)

1 Like