Magyar (Hungarian) nyelvű kibeszélő (Part 1)

Elnézést, ha gúnyosnak tűnt a mondandóm, nem állt szándékomban annak lenni. Egyszerűen annyira fontosak érzem a témát, hogy nem tudok szó nélkül elmenni az mellett, hogy az első számú magyar youtuber a limit breakes videójának egy jelentős részét annak szenteli, hogy 4*-os healerek breakelését javasolja, holott - szerintem (!) - a legnagyobb hiba, amit el lehet követni az eatherek ritkasága miatt, hogy 4*-os healerekre pazaroljuk azokat.

Nyilván az egész egy 100 ismeretlenes egyenlet, függ az illető hősbázisától, játékstílusától, f2p, c2p, p2p-e az illető.

A tournamentek fontosságával is egyetértek, hiszen a waron kívül ez a másik fontos forrása a bogyóknak, így a kulcs karakterek breakelése jelentős szempont. Itt azonban érdemes elsősorban a 3*-os tournamentrkre fókuszálni, mert ennek a legkisebb az erőforrás igénye minden - elsősorban bogyó - szempontból. Itt belefér 1-2 healer, Hawkmoont én is bebogyóztam (igaz már meg is bántam).
Ha 4*-osokat bogyózol, akkor egyelőre színenként 1db jöhet szóba, mert különben hosszú távon oda az 5*-os breakelés lehetősége. Nyilván hősbázistól függően szóba jöhet 1 healer, ha valakinek nincs 5*-os gyógyítója, és akar a védőbe. Máskülönben el se gondolkoznék rajta, akkora pazarlás.

1 Like

Kerberusz se pazarolta 4 csillagos hősökre ha jól láttam. Talán 1 sem volt nála bogyózva, mert ő is vár az 5 csillagosokra.

A jelenlegi állapot szerint (bogyó nem vásárolható) csak is akkor fogsz tudni kettő azonos színű hőst bogyózni, ha újra elérkezik a Quest egy azonos színnel.
52 egyes 24 kettes és 4 hármas bogyót kapsz egy Quest-ből.
35 egyes 20 kettes és 5 hármas kell egy 5 csillagos hős LB-hez.
20 egyes és 5 kettes pedig egy 5 csillagos hős LB-hez.

Tehát 104 egyes 48 kettes 8 hármas jön két Quest-ből.
Szóval ha máshonnan beesik két hármas, akkor 2 öt csillagos LB-je után marad:
34 egyes és 8 kettes bogyó.

Szóval egy db 4 csillagos hős LB-je beleférhet miután lesz elég item egy 5 csillagos szükséglete felett, és még marad egy esetleges kosztüm vagy 3 csillagos hős LB-re is bogyó.
Ezzel növelhetted az esélyed 4 csillagos tournament-eken.

Egyébként Kerberusz sem azért “emelte” Rigard-ot vagy Kirill-t mert gyógyító hanem azért is mert Buff booster tournament-en hasznosak.

Xnolphod-ot meg a mana gyorsítás miatt választotta.

3 Likes

Persze hogy jók, és war támadóba is még nagyon sokaknál alap karakterek. De nem ők hozzák le a meccset, hanem a sebzők.
Egy Kiril egyetlen HP-val se fog többet gyógyítani, ha bogyózod. Nem ad több %-nyi védőt és támadót sem a társainak, nem vesz le több pajzsot és támadót sem a kosztümös verzió. Csempe sebzésre rak valamennyit, vagy védőben a normál attackra, de ez elenyésző. Biztos lesz jónéhány olyan meccsed, ahol az a pár tucat def és hp megmenti majd, amit a bogyókkal kap, és így ezen dől el a meccs a javadra, főleg ha már nem csak saját magát fogja gyógyítani őtankossága. De ha válaszanom kellene, hogy mondjuk Kirilt vagy Grimmet bogyózzam, mint egyetlen kék 4*-ost, akkor gondolkodás nélkül Grimmet választanám. Ráadásul Kiril még azért is rossz példa, mert a joggal említett 3*-os kék szinergiát (Nordri, cGunnar, és én még ide venném főleg rushon cUlmert is) se lehetne bogyózni anélkül, hogy lemondanánk a 3-4 hónap múlva esedékes újabb kék omega questig az 5*-os breakelésről.

Sziasztok, azt tudja valaki mi a helyzet a minionok védelmével? Van nekik vagy egyáltalán nincs vagy az adott hőség kapják meg akin van esetleg aki megnézte?? Azt észrevettem hogy Farm ellenségek magasabb szinten ugyanattól a támadástól kevesebbet sebződnek, és ott sincs feltüntetett védelem.

@Kerberusz
Köszi a tegnapi videót és várjuk a mai videót is az új hősökkel.
@Borosta
Én pl D’Andret limit breakeltem de nem bántam meg mert tournamentol elkezdve wár, raid mindenűve viszem és biza sokat segít nekem D’Andre

2 Likes

Ejj ha! Minden ember másképp gondolkodik a bogyózásról, és milyen érdekes, hogy a legtöbben a saját hősbázisához igazítják. Ez a legfőbb szempont :slight_smile:
Szerintem engem Borosta jó mélyre ásna, ha megtudná, hogy maszkos Borilt választottam. Én is nagyon szívesen felvinném Frigget, Elizabethet, Odint meg az összes nagykutyát, de nincs. Úgy kell kiválasztanom az alanyokat, ahogy a talenteléseket is. Hasznosság alapján. A mindennapi felhasználás a legfontosabb. Minden nap van raid, titán, és jó esetben 3-4 napig tournament. Az eventeket nem számolom, az fizetős lett, nem tudok rá sem itemet áldozni nem töménytelen mennyiségű flaskát.
Ha valakinek nincs ötös gyógyítója akkor egyértelműen négy csillagost fog választani, túl kell élnie. Igazad van Borosta, nem ad hozzá a képességeihez, viszont nagy mértékben emeli a védelmet és az életet. Mitől lesz egy Grimm hasznosabb az öt csillagos hősőkkel szemben, mint egy Kiril. Semmivel. Nem is fogod vinni.
A tournament meg annyira változékony, hogy oda tervezni hosszú távon csak úgy lehet, ha tankokat gyártasz. A bogyókkal tankosítasz. Minden erről szól, minden bogyó ezt szolgálja.
Nehéz mellé lőni egy hőssel, ha eddig is rá építettél vagy rá fogsz. Vannak kiegészítő hősök, én rájuk nem tennék soha. pl Jott, vagy olyanok, akiket az életben jó, ha egyszer kétszer használtál. Triton, Stonclave. És vannak olyanok, akikre soha nem tennék pl Hu Tao, Prisca, Mireweave.
Ez nem egy végtelen történet, de folytathatjuk az eszecserét :slight_smile:

3 Likes

Egy tizesre volt gemem, és be is jött akit reméltem :star_struck: részemről a varázsló torony pull - t be is fejeztem

8 Likes

Szép :slight_smile: A célpont beszerezve :slight_smile:

1 Like

Elsö húzásra Sergej nekem is . :smiling_face_with_three_hearts:. Aztán még a 3csilis Gandalfot sikerült egyelöre kihúzni! Folyt köv.
IMG_5757

5 Likes

Én Antont húztam, 95 coinnal mentem neki az eventnek. Elég komoly szerepe lesz nálam :slight_smile:

2 Likes

Afgarena és Milena egy kis buff-ot kapott a Béta óta…

Afgarena +1 kör mérgezés és gyógyítás azonos körönkénti gyógyítás / sebzés mellett.
Milena: +5% gyógyítás és +40% sebzés.

3 Likes

Nekem eddig csak ő esett be kb a lehetséges pulljaim felénél…

4 Likes

@Kerberusz

Látom szépen haladsz :slight_smile:

Egy szívességet kérhetek ?
Az Impossible szinten tudnál majd készíteni a lehetséges Blessing lehetőségekről képet ? És be tudod pl ide tenni őket sorban ?
Az SG megkeverte a Béta óta őket, és majd be szeretném frissíteni a listát az event fórumján amint lehet.

Épp most töltöm fel a vidiket. Normal szintet fejeztem be. Épp itt álltam a 24. szinten és mondtam a magmét (ahol a printscreened készült). :smiley:
Ne is mondd! Mondanám, hogy nem értem, de nem lenne nagy értelme, hiszen ez már réges rég (is) igaz volt a fejlesztők kapcsán. Matokat és Anastasiat szinte a nem is annyira vágyós szintig nerfelik, míg Milena konkrétan a legbetegg hős lett (talán az egész játékban), teljesen szürreális sebzéssel, teljesen szürreális gyorsasággal, ahhoz mérten nagy heallel, leggyorsabb cleansel (amit még időzíteni sem kell, nem úgy mint pl. Grazul, Garnet vagy Emilio debuff védőjét) hja és természetesen mindenkire vonatkozikm területi…
De ami még számomra ennél is bosszantóbb, hogy saját eventjén belül (!) ilyen különbségek. Cristóf sebez annyit, mint Mileena, DE csak, ha teljesíti a feltételt! Azaz feltételhez kötött. Milena nemcsak, hogy dobja ugyanazt a sebzést feltétel nélkül, DE még dispeleli is az ellenfelet. ÉS ha ez nem lenne elég, akkor a piros sárkány nagyi 3 (!) ellenfélre sebez 116 égetést… :smiley: első betöltés után. Vicc! :crazy_face:

1 Like

Közben: Megérkezett az első Szövetségi Quest a Bétába :smiley:

Illetve pár új hős hözzá:

  • 5 csillagos
    - Esme
    - Ludwig
    • Wolfgang
    • Quenell
  • 4 csillagos
    • Wren
    • Ferant
  • 3 csillagos
    • Bertulf
    • Aderyn

A Quest csak holnap, de az előzetes információ anny, hogy 10-10 pálya lesz Rare, Epic és Legendary szinten, és akkor fog megnyilni az Epic ha 2.5 millió pontot elért a szövetség, illetve a Legendary meg akkor amikor 10 millió pontot elértétek.
A fenti hősök az új Alliance Quest portálból jönnek, ami Alliance Quest Coin-nal megy.

A hősökkel kapcsolatban majd később jelentkezem a mai napon.

6 Likes

Ő egy 3 csillagos Tarlak :smiley:

És érkezik Fiend eltávolító hős…

4 Likes

Impossible fokozat 25. szintig ezek a rare áldások jöttek. :slight_smile:


2 Likes

És mi az, hogy Fiend eltávolító…
Esme: Leveszi a Fiend-eket, nagyot gyógyít és immunissá is tesz ellenük 4 körre…

Köszi @Kerberusz !

3 Likes

Clash of Knight hősök:

2 féle családi bónusz lesz:

  • Wolf (farkas): 2 hősnél 35% eséllyel míg 3 hősnél 50% eséllyel lesz a hős által létrehozott buff eltávolíthatatlan
  • Raven (holló): 2 hősnél 35% eséllyel míg 3 hősnél 50% eséllyel lesz a hős által létrehozott debuff eltávolíthatatlan

5 csillagos hősök

Ludwig - 5 csillagos lila hős (lassú mana töltésű)

  • Támadás: 723
  • Védelem: 844
  • Életerő: 1442
  • Oszály: Paladin
  • Család: Wolf
  • Speciális képessége:
    • Taunt-ot dob magára - azaz a szövetségesek nem támadhatóak speciális képességekkel.
    • 84% extra védelmet kap a Speciális képességek ellen 6 körre.
    • A szomszédos szövetségesek manát kapnak 6 körön át, és ez körröl körre emelkedik. Az utolsó 6. körben már 100% manát kapnak.

Wolfgang - 5 csillagos sárga hős (átlagos mana töltésű)

  • Támadás: 768
  • Védelem: 784
  • Életerő: 1450
  • Oszály: Fighter
  • Család: Wolf
  • Speciális képessége:
    • 250% támadás minden ellenfélre
    • 50%-kal kevesebb sebzést kap Wolfgang 4 körig
    • 4 kör elteltével 600 HP-vel növeli minden szövetséges életerejét (max 200%-ig)

Esme - 5 csillagos kék hős (átlagos mana töltésű)

  • Támadás: 762
  • Védelem: 780
  • Életerő: 1477
  • Oszály: Sorcerer
  • Család: Wolf
  • Speciális képessége:
    • Eltávolítja az összes Fiend-et a szövetségesekről
    • 40%-ot gyógyít minden szövetségesen
    • Azon szövetségesek akiken Fiend volt immunisak lesznek a Fiend-ekre 4 körig.

Quenell - 5 csillagos zöld hős (gyors mana töltésű)

  • Támadás: 795
  • Védelem: 760
  • Életerő: 1433
  • Oszály: Ranger
  • Család: Wolf
  • Speciális képessége:
    • 320%-ot támad a célpontra és szomszédaira
    • A speciális képességének az ereje 40%-kal növekszik körönként maximum +200%-ig.

4 csillagos hősök

Wren - 4 csillagos zöld hős (gyors mana töltésű)

  • Támadás: 675
  • Védelem: 643
  • Életerő: 1281
  • Oszály: Rogue
  • Család: Raven
  • Speciális képessége:
    • 240%-ot támad a célpontra
    • Minden sebzett ellenfél -34% támadást kap 3 körre
    • Ha a célpont rendelkezik buff-fal, akkor egy további buff-fal rendelkező hőst is támad. Ha nincs több buff-fal rendelkező hős, akkor egy véletlenszerű ellenfelet támad. Minden ütés után gyengül az ütés ereje, illetve egy ellenfelet csak 1x támad.

Ferant - 4 csillagos piros hős (átlagos mana töltésű)

  • Támadás: 635
  • Védelem: 595
  • Életerő: 1474
  • Oszály: Druid
  • Család: Wolf
  • Speciális képessége:
    • Ő és a szomszédai minden sebzés után visszatámadnak 135%-kal 5 körig.
    • Minden őt vagy a szomszédait ért sebzés után 10%-kal csökken a támadó manája 5 körig. Az elégetett mana mennyisége csökken egy körön belül ha több sebzés történik.

3 csillagos hősök

Aderyn - 3 csillagos lila hős (átlagos mana töltésű)

  • Támadás: 451
  • Védelem: 497
  • Életerő: 844
  • Oszály: Sorcerer
  • Család: Raven
  • Speciális képessége:
    • 32%-ot gyógyít minden szövetségesen
    • Minden ellenfél 50%-kal kevesebb gyógyítást kap 4 körig

Bertulf - 3 csillagos sárga hős (átlagos mana töltésű)

  • Támadás: 491
  • Védelem: 460
  • Életerő: 820
  • Oszály: Monk
  • Család: Wolf
  • Speciális képessége:
    • 100%-kal növeli minden szövetséges normál támadását, ami hasonló hatásokkal maximum 160%-ra emelkedhet.
2 Likes



Mai tournamentben hasonló csapatot sikerült leszedni :sunglasses:

2 Likes