Magyar (Hungarian) nyelvű kibeszélő (Part 1)

Én voltam az első megtekintő, pont youtube-on voltam, munka előttre nekem nagyon jó kikapcsolódás volt.
(Előző hozzászólásom is ennek köszönhető.)

Volt ebben a témában sokkal több is, már amerre @Kerberusz elvitte a történetet, és engem is sajnos nagyon mélyen megérint jelen világunk valósága; a bátorság mindenképpen dícsérendő hogy kilépsz a játék kereteiből, azon belül maradva, s szerintem alapjaiban is nagyon jó, átfogó, összeszedett és egységes videó lett, eltérve a megszokott témákat is illetve.

3 Likes

Segítsetek légyszi!
Very fast war jön, a mana troop-ok mennyiben játszanak ilyenkor? Ér valamit a mana-gyorsító képességük?

1 Like

A nagyon gyors hősök 6.5 csempe alatt töltötdnek fel.
Ezt már egy eléggé fejletlen mana troop-pal (9% gyorsítással) le lehet csökkenteni 6-ra, de ennél tovább már max más hősök sepciális képességeivel lehet csökkenteni.

2 Likes

Köszi, jól gondoltam akkor hogy a ninjákat, vagy más 4* troopokat kell használni.

Hehe! :smiley: És köszönöm! Igen, próbálom feszítgetni a kereteket, a kereteim. Nagy valószínűséggel szükséges lépés is volt ez az életem egy adott pontján, különben nagyon nem lett volna jó vége. De ez már csak így törvényszerű. Kell az embernek egy adott és tartós szenvedés-nyomás, különben az istenért se változna / változtatna. :slight_smile:
Örülök, ha tetszett és köszi a bizalmat!

@PlayForFun El-el(készült)! :slight_smile:
Morelt tovább nyesegetik, de nálam még így is abszolút top kategória.
Bobo nagyon érdekesen változik! :smiley: Az a támadás már nagyon beteg, bejövős! Pont jó kombó Morellel. :stuck_out_tongue:

2 Likes

Érdekes következtetés, én pont az ellenkezőjét szoktam csinálni és a lehető legtöbb támadó hőst manás troop-pal viszem, hogy ne 7, hanem 6 csempéből töltődjenek fel. Nagyon nem mindegy szerintem, hogy 2 húzásból fel vagy-e töltve vagy még kell valamit varázsolni.

Na sikerült végignézem. Jó kis videó lett :slight_smile:
Sokkal jobban lekötött mint egy hőselemző videó :slight_smile:

1 Like

Számít, ha 1 csempét tudsz sporolni. Nálam azzal mennek.

@komirekko @emiricol
Elnézést, defense teamben gondolkodtam csak, azt nem mondtam. És egyéni mérlegelésben, mire van lehetőségem.
Brynhild a tankom, és jobbnak láttam ha a pajzsot emelem, de most nézek valamit…
@PlayForFun Miután elsül Brynhild, egy 5-ös szintű mana troop mellett 5 csempéssé válik már?
Akkor cserélek szerintem vissza.

Ennek felettébb örülök, köszönöm! :slight_smile:

@phoibosapollon1 E&P Troop mana regen működése (HardCore) 104. rész - YouTube ebben a vidiben benne van a táblázat, amiből ki lehet olvasni a dolgokat. Very fast hősök 30%-nál válnak 5 csempéssé, fastok 34%-nál 6 csempéssé.

2 Likes

Ezt még @PlayForFun -tól kaptam, de itt azt írta a táblázat hogy 5 csempés nem elérhető, ezért voltam bizonytalan, s úgy, hogy egy sebzést éppen nem szenvedő hősnek is 0.8 csempével töltődik a manája, feleslegesnek láttam a mana troop-ot, hogy 6.5 csempéről levigye 6-ra, vagy legalábbis erősebbnek gondoltam ha más attribútomokat tartok szem előtt inkább.

Egyébként számomra is hasznos volt az adatgyűjtés.
Korábban raid-ben maximum piros és kék monokkal mentem, de a “kísérlet” miatt szükség volt ugye sárga, lila és zöld monóra, így azoknál is sikerült jó kombókat kitapasztalni.
Különösen a lila monó csapatom lepődtem meg, hogy milyen szép eredményeket hozott.
Pont a kísérlet közben készült el Bera így tudtam kicsit ismerkedni vele akcióban :slight_smile:

Számomra a sikerességi arány gyűjtése is érdekes volt. (Bár ugye ez játékosonként eltérhet az eltérő hősbázis és tapasztalat miatt.)
Így megtudtam, hogy melyik monó csapatom kb mit tud (és nem csak kiugróan jó/rossz tábla esetén hanem átlagosan) illetve, hogy melyik alakzatok ellen kell még ellenszert találnom.

Ja és grat a jó helyezéshez a tournamenten, az átlalad említett honfitársunknak is illetve mindenki másnak aki (akár csak magához képest) jól teljesített :slight_smile:

3 Likes

Még abban a hozzászólásomban amire most válaszolok beírtam, hogy a Cirkuszos eseménynél melyik pályákon milyen színű ellenfelekkel és főellenségekkel találkozhatunk (ezen lehet történt változás).
Tegnap és ma kíváncsiságból kigyűjtöttem az ellenfelek életerő (és mivel már látható ezért a támadás és védelem) adatait.
Esetleg érdekelne titeket egy ilyen táblázat ?
Ha igen, akkor egy kicsit kipofozom és bedobom ide.

4 Likes

Kerberusz! Köszönöm, köszönjük!

1 Like

@Gartenerbsen

A srácok altal kapott eredmeny a mintavételezési hibahatáron belül van? Teljesen normál az eloszlás?

Ezt látnotok kell :rofl: :rofl: :rofl:

2 Likes

@PlayForFun @Kerberusz és mindenki, akit érdekel:

Íme az eredmény @PlayForFun adatgyűjtéséből, táblázat formájában. Az első oszlopban találjátok @PlayForFun monojának színét, a második oszlopban, Becslés néven, a mono színű csempék százalékát a kezdőtáblákban, a harmadikban a hibákat (amit plusz-mínuszként szoktak megadni). A negyedik statisztikusi varázsszó, amit lejjebb megmagyarázok.

|Mono szín:|Becslés:|Hiba:| p-value:|
| — | — | — | — | — |
| Sárga: | 18.93% | 1.05% | 0.842|
|Lila: | 22.00% | 1.11% | 0.031|
|Kék: | 19.29% | 1.05% | 0.748|
|Piros: | 19.14% | 1.05% | 0.789|
|Zöld: | 20.43% | 1.08% | 0.344 |

Rövid konklúzió:

Statisztikusi szemmel nézve, ez mind tökéletesen kompatibilis egy egyenletes eloszlással. A mono szín a várható eloszlásnak megfelelően, közel 1/5 arányban fordult elő, és az összes ingadozás nem indokol semmiféle olyan feltételezést, hogy az SG belenyúl a táblákba. Semmiféle bankembernek, egészségügyi vagy politikai döntéshozónak vagy egyéb komoly embernek ennek alapján statisztikusi becsületemre nem tanácsolnék semmiféle akciót. Minden olyan, amilyennek elvárhatod.

Hosszabb magyarázat annak, akit érdekel és van türelme:

Esetleg egyesek úgy érzik, hogy a Lila valahogy túl távol van: 22% minusz az 1.1% hiba még minding nem éri el a 20%-ot! Nincs ez egy kicsit túl távol?

Ezért adtam meg azt is, amit a statisztikusok p-value-nak hívnak. Ez azt méri, hogy amennyiben tényleg 20%-ban jönnének az on-color csempék, akkor vajon mekkora lenne a valószínűsége, hogy ha pont ezt a kísérletet végrehajtanánk, ezt vagy ennél kisebb eredményt találnánk? Világos, hogy ha ez a valószínűség túl pici, vagy túl nagy, akkor nemigen valószínű, hogy a feltételezett 20%-os eloszlás produkalta azt, amit láttunk. Akkor megrázzuk a fejünket, és megyünk az SG-hez asztalra csapni, lobogtatva a statisztikai ■■■■ízist.

De a 0.03 p-value (azaz, 3%) a lila csempékre a szokásos mércével nem elég extrém ehhez. Eléggé határeset, mert a mienkhez hasonló esetekben akkor szokták elutasítani az alapfeltételezést (azaz nálunk a 20%-ot), ha ez a valószínűség kisebb, mint 2.5% vagy nagyobb, mint 97.5%. A szokásos statisztikai eljárások 3% esetében nem tanácsolják a felháborodást. Esetleg azt mondják, hogy több adattal biztosabbak lehetnénk, gyűjthetnénk még.

A mi esetünkben pár másik dolog is azt sugallja, hogy nem kell felháborodni. A legelső, hogy miért csak a lilában csalna az SG? Ha a többi oké, akkor ez is tényleg csak a random generátor. Aztán a másik: nem is egyszer, hanem ötször hajtottuk végre a kísérletet (az összes színnel), és ha valamivel többször teszel kísérletet, akkor több esélyed van valami valószínűtlent látni. Pl, ha háromszor feldobsz egy pénzt, és háromszor fej jön ki, azt mondhatod, hogy ejha. De ha 15-ször dobod fel, és találsz benne három egymást követő fejet, már nem vagy annyira meglepve, igaz?

Van még valami, amit meg akarok csinálni: azt tesztelni, hogy PlayForFun színválasztása és a csempék színeloszlása valóban független-e egymástól, teljesen közvetlenül, anélkül, hogy meg kellene becsülni a csempeszínek eloszlását. Úgy hívják, contingency table, ha valakit érdekel, a Wikipedián is van róla egy értelmes összefoglaló (lehet, hogy csak angolul, nem néztem meg). Meg az idősorelemzést, miután fantasztikus időpontok is vannak. Ezek a dolgok megint csak attól függnek, mennyi időm van…

Sajna, ezek nem egyszerű dolgok, próbáltam érthetően leírni, ha nem sikerült, csak kérdezzetek!

6 Likes

Szuper jó összefoglaló, köszönjük, hogy szántál rá időt! :slight_smile:
Meglestem ezt a kontingenciatáblázatot, egy adott ponton persze elveszek, de ha előkerülne egy kvízen, már tudoni fogom eszik-e vagy isszák! :smiley:

@Ibrahimovic Hála! :pray:

@PlayForFun hát ez szuper, jó hallani, hogy hasznos volt. Egyébként valóban, itt is van hozománya! Például most a lassú hősöket tesztelgetem, olyan csapatösszeállításokat, ahol az átlag sebesség lassú közelében van, s bizony azt kell mondjam, meglepődök milyen jó győzelmi arányom van! Az egyedüli hátulütője, hogy jóval lassabb egy-egy raid, mintha standardot, esetleg monot tolnék. Pont emiatt nyugiban, sziesztakor remek próba, de állandóan tolni idegölő.
A tournament helyezés végül kemény 50 ebmlemre volt elég… :smiley: (Murphy!)

Hja és a Cirkusz! Hát én most már nagyon várom. Úgy tűnik ott lesz a következő nagyobb pullom 4-5 hónap után. Eddig úgy voltam vele, hogy kettőt a 4* közül mindenképp kipörgetek, s talentelem, Maurisz nem olyan fontos, erre fel olyat buffoltak rajta, hogy így már ő is kell! :smiley: 5* téren pedig az új 6 hősből 4-et gondolkodás nélkül húznék, úgyhogy jó idő után ez lesz az, ahol majdhogynem bármi is jöjjön, lesz öröm és fejlődési lehetőség (már a 4* miatt is). :slight_smile:

5 Likes

A Cirkuszos event táblázatok:

  • Az első pályán van még 2 sima ellenfél a főellenség mellett
  • Hős/ellenfél név alatti betűk jelentés:
    • T: Támadás
    • V: Védelem
    • É: Életerő
  • Ellenfél pontszám: A legyőzött ellenfelek után ennyi pontot fixen kapsz
  • Max életerő pontszám: Ha minden hősöd max életerőn van a végző győzelemkor, akkor ennyi pontot kapsz
  • Összesen: az előző kettő összege
Rare

Epic

Legendary

2 Likes

Köszi szépen a számításokat :slight_smile:
Kiváncsi leszek majd a továbbiakra is.

1 Like