Magyar (Hungarian) nyelvű kibeszélő (Part 1)

Nekem havi 4* ascend item 10-12 összejön, ami nem vásárolt. Ehhez persze ki kell maxolni mindent. 14* titánok farmolása, Alchemy folyamatos pörgetése, top1% mindenhol, eventek rare top1000, epic top500, stb.

4 Likes

Szerintem meg éppen hogy csökkent a 4*-os ascend itemekhez való hozzájutás esélye. A mystic titán lootja erősen visszaesett, úgy, hogy az esély nem változott. A tourbanentek lootja esett, úgy, hogy itt sem változott az esély. Ebben a hónapban pl sem 4* itemet sem 5*-os hőst sem kaptam. Durván hátráltatva érzem a fejlődést. Fokozatosan lemaradok a szintemhez képest. Menjek kisebb klubba, hogy tudjak warozni, hogy a titán ütése ne legyen kiábrándító eredmény? 10 hónap játék után nem jött össze egy második zöld és sárga ötös hősre ascend cucc. Nem engednek játszani, én csak ezt sajnálom

4 Likes

Kerberusz, szombaton livestreamben nem lenne kedved megcsinálni a hőselemzést?

Látom azért a Béta tesztelőknek is tartott pici újdonságot a Season 4.
Az első provincia pályáin a Bétában még csak 4 körig tartottak a hatások, és a negatív hatások levehetőek voltak.
Most meg mindegyik 5 körig tar, és nem vehető le a negatív hatás.

Ennek tükrében kb lehetetlen lesz a 6. provinciától a piros hősök használata (mana poti nélkül), ahol a negatív hatás -90% mana generálás a piros hősökre.

Szóval a nagyon gyors Gravemaker egy röpke 65 csempéből fel fog töltődni :slight_smile:
Erre még talán van esély 1x az X hullám alatt, de egy Khagan-t esélytelen lesz feltölteni 120 csempéből :smiley:

2 Likes

A 4 csillagosokra már fent van a videója.

Látom Elizabeth-et gyorsan maxolták páran. A top5-ből jelenleg már ketten azzal flank-elnek.

Kerberusz:
Csak 1 féle család lesz, ami csak abban tér majd el az egyes hősöknél, hogy 5 csillagos hősöknél 50, 4 csillagos hősöknél 35, míg 3 csillagos hősöknél 25 sebzést visznek be az Underwild Gem-ek az ellenfélre.

3 Likes

Jó lenne egy előre “bejelentett” live, biztos sokan lennénk és közösségi élménynek sem lenne rossz.

Sziasztok! Kerb azt mondta(d) a videóban, h Zila Lei a legjobb S4-es 4*-os. Mit gondoltok, miért ennyire jó? Ott egy CKiril, aki mindenkinek kioszt def downt pl. Hol jön ki Zila előnye, hol/hogyan lehet kihozni a maximumot belőle?

Hát, ami miatt nekem nagyon tetszik az az, hogy ez a Jabberwock képesség nagyon egyedi. Gyors. Sokat sebez. Elsőnél még többet sebez. Dinamikus (!) képesség, ami nagyon fontos, hiszen soha nem veszít sebzést, s még ráadásul defense down-t tol, ami a legerősebb státusz effektusok közé tartozik. Ezt párosítva bármilyen sniperrel → halálos. (Megjegyzendő, hogy gyorsak közül nemrég lett csak cMagni és Frigg, akik def. down-t tolnak, annyira jó képesség. 4* közül Grimm, Kiril, Gormek, Tiburtus mind közepes mannás).


S akkor itt a második rész a 3 és 5* karik elemzésével. Leírásban szétírtam idő szerint, illetve jelmagyarázattal, hisz a neveket még biztos nem tudjuk fejből. :slight_smile: HF!
Hja és persze várom a véleményeket, kinek melyik kari tetszik, miért? Mi a legszimpatikusabb, amivel szívesen játszanátok?

5 Likes

Nekem ezek a véleményem róluk így előzetesen a videóid megnézése előtt:

5 csillagosak:

  • Elizabeth: Hasznos kis karakter pláne Bloody Battle tournament-en lesznek hasznosak a kis pók “parazitái”, amit elég nehéz lesz leszedni. Raid-ben Uraeus-sel párosítva elég erősen meg tudja majd gyengíteni az ellenfelet. Ráadásul a mana generálását is csökkenti az ellenfeleknek.
  • Lepiota: Nekem ez tetszik a legjobban. Gyakorlatilag az ellenfél egy hősét “hatástalanítja” és befagyasztja, aki nem kaphat manát és gyógyítást sem, és még kap körönként egy kis sebzést is. Az adott hős helyén lehet szellemcsempézni, és még egy kis azonnali ütést is kioszt.
  • Prof. Linderbrock: Tetszik a koncepció (Heimdal + kosztümös Rigard keveréke) csak lassú, de egy rush tournamenten pláne ha nincs lila akkor nagyon hasznos lehet. Ha van sok debuffoló ellenfél, akkor ez akár végtelenített gyógyítás is lehet.
  • Dr. Monreau: 3 ellenfelet sebez, és vakítja őket 3 körre (ami újraindul ha gyógyítást kap az ellenfél). Ezt tartom új hősök közül a legkevésbé hasznosnak.
  • Akkorog: Ha az ellenfél tankja “idegesítő” akkor át lehet vele helyezni viszont véletlenszerű, hogy egy, kettő vagy 3 hőst fog sebezni. Ezt közepesen hasznosnak ítélem meg.
  • Phileas Fogg: Jó kis zöld sniper :slight_smile:

4 csillagosak:

  • Mack: Piros Boril. 4 csillagos Bloddy Battle vagy Buff booster-re lehet jó, hogy ha nincs kék
  • Tettukh: Szépet üt, és tetszik a némító képessége. (4 csillagosból nincs sok ilyen)
  • Zila Lei: 4 csillagos Jabberwock védelem csökkentéssel. Hasznos lehet a széleken lévő ellenfelek gyengítésére
  • Rokkamush: Túl nagy nagy a Miss lehetősége (a vérzéses debuff is csak azokra kerül rá, akiket nem Miss-szel), emiatt ez a 4 csillagosok közül szerintem a legkevésbé hasznos
  • Griffin: Szép sárga sniper, tetszik.

3 csillagosak:

  • Poppy: Hasznos kis karakternek tűnik pláne Bloody Battle 3 csillagos tournamenten lila ellenfelek ellen támadáskor.
  • Gramps: Az első 3 csillagos feltámasztó karakter. Esetleg 3 csillagos Rush tournamenten használnám bal szélen pláne ha nincs piros.
  • Morris: Ez tetszik a legkevésbé. Az jó, hogy lehet vele picit időt húzni (nem tudják támadni 2 körig), de nem sebez nagyot.
  • Vollermork: A “parazita” idéző képessége hasznos, de nem tudom mennyire lesz használható Bloddy Battle tournamenten a lassúsága miatt. Esetleg rush-on jó lesz ha nincs kék ?
  • Helo: Ha jól emlékszem ez az első 3 csillagos debuff leszedő karakter, és még gyógyít is (kék gyógyítóból eddig csak egy volt: Frosty). Számomra ez tűnik a leghasznosabb 3 csillagos karakternek.
2 Likes

@Kerberusz

Láttam emlegettél engem :slight_smile:
Így pontosítom, hogy mire
Az 1-5 provincia minden pályáján ugyanazok a hatása lesz.

  • +50% támadás a sárga hősöknek
  • -50% pontosság a lila hősöknek

Ez fog a 6. tól vátlozni a 11. (a Bétába még csak 9-ig volt meg, de a barlang színe alapján 11-re tippelek?) provinciáig a következőre:

  • +100% növekszik a speciális képességek ereje a zöld hősökre
  • -90% mana generálás a piros hősökre.

Más +1: cleanse-elő karakter: Tyrum kosztüm :slight_smile:

Közepes mennyiségű mana = elvileg annyi amennyit 1 kör alatt sebzés nélkül töltődik (0.8 csempényi)

Kisebb sebzés = elvileg 50%-a az eredetinek azaz pl Poppy-nál 150%

Fiend-ek eltávolítása: 3 minion idézésével is megtörténhet (Bloody Battle-nél csak így tudod levenni őket)

Ja és még annyi az Underwild gem-ekkel kapcsolatban:
Minél lassabb a karakter annál nagyob eséllyel idéz meg egy ilyen Underwild gem-et a hős.
(Ez látszik is a leírásban)

3 Likes

Csúcs! Rögtön sok mindenben hasonlóan gondolkodtunk ééés Jézus Mária! :laughing: Észre sem vettem, hogy a blind még meg is tud újulni! Ez a doki egyre jobb! :slight_smile:

Ezek az “elvilegek” a béta tesztek alapján vagy itt, fórumon emlegetett számítások / értékek?
S ezek szerint a moderate annyit tesz, hogy egy egység helyett (körönként) két egységnyit nő a manna?

1 Like

Nem mértem ki ezeket az “elvileg”-eket csak a fórumon olvastam ezeket az értékeket.

Más:
Akorrog:
Ha egy Skadi-t célzol meg aki pl a 5. pozicióban van, akkor ha a tábla megkeverés után a 2. pozicióba kerül Skadi, akkor is Skadi-t fogod sebezni plusz az 1. és 3. pozicióban lévő hőst (hogy ha azok még életben vannak).

1 Like

No várj! :slight_smile: Meglestem egy vidit vele. Ez ugyanakkor azt is jelenti, hogy ha 2, 3 vagy 4-es pozícióban rakom rá valakire és úgy cseréli meg az ellenfeleket, hogy adott esetben 1-es pozícióba kerül, miközben a maradék a 3, 4, 5-be (kettes halott), akkor elveszíti a sebzése két harmadát?! :smiley: Megvan netán az idei évad Mok’Arrja? :smiley:

Jaja, így van, szóval ha pl 3 hős él a 2,3,4 pozicióban, akkor simán lehet, hogy az 1,3,5 pozicióba kerülnek, és csak 1-et fog Akorrog sebezni…

Igazából a szélső hősöket jó vele támadni, hogy ha mindenki él még, mert akkor csak “nyerhetsz”.
A Bétában volt olyan, hogy senkit sem helyezett át, de ezt talán fixálták.
(Korábban még a Taunt-on is átütött, de az már javítva, mert azt teszteltem)

Szóval ha az a lehetőséget kizátjuk, akkor 75% esélyed van, hogy 3-at fog sebezni.

Hasonlóan csak nyerhetsz ha a hősök 1,3,5 pozicióban vannak az indulás előtt.

Szóval meg lehet taláni amikor hasznos lehet, de már nagyon szituáció függő.

Leginkább Krampus, Black knight, Alfrike, stb… tank poziciójából való áthelyezésére jó.

2 Likes

Sziasztok!

Poénból elkezdtem hardon gyűjteni az underwild gemeket, van hogy 1karakter kap 200sebzést egyszerre vagy akar többet , gravet el is vesztettem​:rofl::rofl:

2 Likes

Akkor ahogy sejtettük, meg tud indulni a pofonos láda jócskán! :smiley:

Szép kis “gyűjemény” :slight_smile:

Erről jut az eszembe:
Azt nem tudom, hogy ma majd a te oldaladon is lesz S4 hős, akkor a te hőseid által létrhozott gem-ek felül írhatnak-e egy ellenfélhez tarrotzó Underwild Gem-et vagy sem. :smiley:

Még egy apróság Lepiota-hoz:
A leírása azt írja, hogy az ellenfél szellem formában kb nem kaphat semmit és nem tud semmit sem tenni, de egy dologra nem tér ki a leírás: a miniokra / parazitákra.
Azokat a Béta teszt alapján kaphat, és a minion-ok támadnak is körönként téged illetve a paraziták is sebzik a hőst, akin rajta vannak. Illetve ugye ezek nem is kerülnek eltávolításra, hogy ha egy olyan hőst célzol meg Lepiota-val, akin ezek rajta vannak.

Hali!

Mostanában az én csapatomban S4 nem lesz, kaptam 3db 3*t :rofl: Ha ez a felülírás játszik, akkor egyébként a mi gemünket az ellen is felül írhatja …

1 Like