Magyar (Hungarian) nyelvű kibeszélő (Part 1)

Szia,

Monó védelmet azon a 4*-s, rush turnamenten állítottam, ahol tiltott volt a piros szín. Soha máskor. Lehet rosszul ítélem meg, de ott is csak azért, mivel a zöld 4*-osok között csodálatos a szinergia (Buddy, Almur, Little John, Melendor és Caedmon volt a felállás, nem ebben a sorrendben), talentekkel is rendelkeztek szépen, illetve az erős szín is tiltott volt, ami ártalmas rájuk nézve, míg a sima deff és a color deff downnak köszönhetően, gyakorlatilag mindegy is , hogy milyen szín támadott a pirosan felül, a hősök képesek volak hatalmas sebzészre.

És nagyjából, pont ezért nem működne az ötleted :slight_smile: mivel ezek az együttállások nincsenek meg jellemzően. Kezdjük azzal, hogy az ascend tárgyakat nagyjából egyenletesen kapod, így mire -maradjunk a zöldnél, mint példa szín- elkészül az első 5*-osod, addigra a többiből is lesz 1-1. Ha monó zöld védelemet állítasz fel, az 4*-osokkal lesz tele, de a matchmaking rendszernek nem számít, mivel a többi, védelemben szerepet nem kapó hőseidet is figyelembe veszi, ezért a védelmed mindig gyengébb lesz, mint a potenciálisan legerősebb

  • Az említett szinergia meglenne, egy Heimdall-Evelyn-Frgg-Francine-Kinston sorban is, de láthatod, hogy az elérhetőség azért más. A klánod nagyrésze -hacsak nem elit klánról beszélünk- nem lenne képes egy épkézláb védelmet kiállítani a megfelelő hősök hiányában

  • Troopok/Talantek. Fast hősből 29-s, manás talentel (2%-ossal) 23-s, kosztüm búnusszal 17-s mana troop csinál 7 csempéset. Egy átlagosnak 23-s kell stb.stb. Hacsak nem lapátolod bele a pénzt, vagy játszol évek óta, akkor esélytelen, hogy azonos színből, azonos troop támogatottságot érjél el, mint “szivárvány” esetén. Talent kis túlzással ugyanez, bár itt rajtad múlik, hogy kinek adod. Adhatod a zöld sorodnak, de ezzel magaddal szúrsz ki, ugyanis lesz gy bitang erős támadó sorod, ahelyett, hogy lenne 5-6 nem bitang, de erős sorod. Raid, war, ninja tower stb.stb. látná kárát

  • Támadók színét tudom a legnehezebben szavakba önteni. Zöld rossz példa, mivel, ha kiállítod, akkor kéket nem viszek egyedül, így másra nem sebeznél duplán, míg én egy színből azért duplán “ártanék” neked. (Lila/sárga esetén ez más kérdés) magyarul te végig hátrányba lennél a támadóval szemben, mivel a hőseid nem sebeznek senki ellen duplán, a normál támadás, pedig nem is stackelődik, mint a támadó oldalán. Nem élvezed a mono előnyeit, míg egy támadó igen. Szivárvány esetén, mindegy mit viszek, lesz olyan védő aki “duplán” sebez, akitől félnem kell és lesz olyan is, aki ellen gyengébbek lesznek a kiválasztott hőseim. Ez a védő számára előny, ami csak szivárvány esetén adatok meg. Ezért nem ajánlom még egy szín duplázását sem .

Remélem jól és érthetően sikerült összefoglalni. Nagyjából ezek lennének az ellenérveim

4 Likes

Köszi szépen az infókat!

@phoibosapollon1
@RealTek74

Az én véleményem az, hogy a stack a war defense csapatokban ritkán működik… raidden lehet, ha baitelsz (például Mitsu tank meg Azlar mellette…) vagy ilyesmi…

Tournamenten szintén működhet…

De warban szerintem csak kivételes esetekben, de inkább sosem…

Azz én war taktikam a következő, ha az ellenfél egy színű tankokat használ… (ha a flankok is ellenszinek, akkor bajban vagyok, csak szólok… nem szégyellem…)

1, egy 4600 körüli tank… ellenszinnel támadóm… Peldaul Aegir kék
2, viszem az ellenséges tank színét… mondva, tuti rakott be pirosat… az ellen jó a kék…
3, megnézem, ki a szinhibas! Ha van sárga vagy lila flank, akkor megyek sarga vagy lila monoval a flankok ellen… dupla gyógyító mindkettő stackban… (meg dispel, cleanse, ailment block, dancing… amit akarsz)…
Ezzel elment meg kettő zászlóm…

Ezután megnézem, hogy van -e olyan csapat, amivel akkor is kezdhetek valamit, ha a támadó sorom gyenge a tank ellen… Telluria, Aegir, Ares… etc…

5-nél jarunk… most jön a “bohóckodós” csapat… ami maradt… 3/70 esek, Brynhild, Agwe, colen, istentudja! :sunglasses:

De mint látod, nem nagyon érdekel senkit, hogy milyen színű a def teamed… minél többet stackolsz, annál konnyebb stackolni Ellened…

Edit: az egyetlen stackolo war defense, ami bejohet, az a Yurple… azaz sarga-lila, vagy lila-sárga valtogatva… de ezeket meg mindig cafatatokka lehet szedni barmilyen monoval, ami ellenszin, vagy van benne 2 dispeller…

Edit2: profik javítsatok ki kérlek, de en ezt tapasztalom…

5 Likes

Na, a kosztüm event eddig egész jó fej volt, adott elkanent, thornet, sabinat, meg egy csomo 3 csillagos kaját is, sajnos marjana nem akar jonni, de cserébe eddig! 2 hotm is érkezett! Meg is néztem gyorsan Kerb videóját róla, és nem győzött meg teljesen, sárgából van a legkevesebb 5 csillagosom (vivica, bai yeong, uraeus) és a darts is ritkán jön, szóval meggondolom ki lép majd előre, és ugye sorcerer emblem is alig van mert krampusnak kell, így hat most asszem türelmesen várunk szépen!

2 Likes

Grat! Elkanen, Thorne szép fogások! :slight_smile: Azt hiszem én is leállok a mostani kosztümmel eventtel. Nekem Domitiat dobta. Nem a jobbak közül való, de ha már jött, ezért felhúztam Domit, ezen kívül összejött a gyűrű, dartsot dobta a challenge event, úgyhogy Khagan és Uraeus is emelkedik felfele. Ezen kívül még Nashgar kosztümöt is bedobta utolsó pár pullra. :smiley: Annak is örülök, ha már max talentes. Hja és dobta másodszorra is a kobrás muksót. :slight_smile: Ezeken ügyködök jelenleg:

5 Likes

Köszi nekik örültem is! Nashgart nekem is bedobta majd fel is húzom sztem! Mondjuk egy Scarlett kosztüm se jött volna rosszul! Én most agyalok, h ki kapjon gyűrűt Marjana és Baldur 3/70-en all, van egy lvl1 Noor és egy Lady Loki 1/50-en és meg nem sikerült dönteni, bar asszem az alapján fogok, h melyiket tudom talentelni ja és nálam most ok a fő csapás irány amit a képen látsz, ha Buddy kész ki találni ki legyen a következő zöld van Atomos, Elkanen,Bertila, Horghall és egy hosre elég tonic!image

1 Like

Grat a jó pullokhoz @Rphltylr és @Kerberusz

Én még várok a havi hősre. Remélem a Ninja tower vagy Valhalla majd bedobja…
Előbbin csak elövöm majd az ingyen pull-okat, míg utóbbin tervezek jó pár pull-t, pláne ha hard-on is végzek vele. :slight_smile:
A kosztüm event sajnos csak duplikált kosztümökat adott :frowning:

@Kerberusz majd tervezel a Raid alakzatokról is videót készíteni ?
Kiváncsi lennék, hogy mik a meglátásaid illetve mi a véleményed róla.
Bár gondolom még te is csak gyűjtögeted a tapasztalatokat és gondolatokat róla :slight_smile:

1 Like

Köszi neked is sok sikert asszem ninja eventet elengedem, továbbra sem tudtam megkedvelni, inkább tolom hardon valhallat, adjon szépen coinokat, aztán majd ott is megy pár pull. A következő nagy sztem a tol lesz jövő hónapban, tényleg az lesz? Vagy valami más? Nem láttam meg tervezett naptárt sehol. Ki lesz most valhallan a featured hős?

Igen, az lesz.

Erről írtam fentebb:
3 db “Featured” hős lesz,és a Bétában Odin, Lord Loki és Ratatoskr volt a kiemelt hős, de passz, hogy ezek lesznek-e az éles játékban is,
Egyébként a Featured onnantól, hogy 3 db kiemelt hős lesz kb csak 0.0072%-kal jelent jobb esély, mint nem featured. Szóval kb mind1 mikor pullol az ember :smiley:

1 Like

Csoki Mindenkinek!

Lenne pár kérdésem…
Az első az, hogy ezzel a Nashgar-ral kosztümmel mi a helyzet? Csak én érzem, hogy igazából alig ad valamit?


A skill-t csökkenti nem kevéssel (6 helyett 3 kör) és bár ad a többi tulajdonsághoz (támadás, páncél, életerő), de szerintem nem annyira, hogy megérje feltolni. Persze, ha az alap karaktert használjuk, akkor sokat dob majd a talentelés, de akkor sem látok kiugró növekedést.

A másik kérdésem az lenne, hogy sokan írták a holnap reggel induló ninja tower-rel kapcsolatosan korábban, hogy érdemes ilyenkor tolni a troop summonálást. Gyűjtögettem rendesen, most 17 van parlagon. Az egy dolog, hogy a ninja troop-ok kicsit értéküket vesztették a nerf-el, de szerintetek ha esetleg kidobná őket, akkor érdemes lenne feltolni őket? Jobbak lennének, mint a critical-os 4 csilis troop-ok?

Tudom, hogy a manás troop-ok a best-ek, de már lassan 2 éve várok egy zöld manás troop-ra és remélem össze fog jönni holnap. A hero academy-ben is próbálkoztam, de eddig a 3 kísérletből nem igazán jött össze.

Bocs, ha hosszú voltam, béke veletek! :wink:

Igen, ilyenkor érdemes az Epic troop tokeneket eltolni, mert 5%-kal több esély van 4 csillagos troop-ra, mint egyébként.

Itt egy összehasonlítás a mana, critial és ninja troop-okról az egyes szinteken:

A Ninja troop nagyon nagy támadást ad akár már level1-en is.

Köszi! Igen, jól látod, gyűjtögetem a tapasztalatokat, de mindenképpen fogok készíteni róla vidit hamarosan.

@Allitta ami miatt érdemesebb a kosztümöset használni az az, hogy tankosabb, az extra sebzésnek hála majdnem sebez az is annyit, mint alap, az égetés hamarabb okoz tényleges kárt, de az abszolút legfontosabb, hogy rugó osztály, szóval kvázi van egy rakat esélyed, hogy ne tudják spellel sebezni. :slight_smile:

2 Likes

Köszi az infókat!
Letoltam a 17 troop pull-t és az eredmény: 4 db 4 csilis amiből 1 db kék ninja lett, a többi 3 csilis mezei. Persze a zöld manás most sem jött…

25 token, 3 kék négyes, amiből már amúgy is volt. Egyszerűen nem tudom már hová tenni ezt a játékot. Csak panaszkodni tudok. Olyan szinten anti motivációs hadjáratba kezdtek. És semmilyen érdekképviselet, nincs support. Olvasom itt, hogy miket húztok. Hogy várni kell, meg majd jön. De ez nem így van. Én már csak szeretném visszakapni azt a kevés pénzt, amit rá költöttem. Mert ez egy szabad rablàs. Inkább kezdeném előről, minden fajta költés nélkül. Ugyan itt tartanék :frowning:

Nekem kb 40 pull-ból 4 sima 4 csillagos troop lett. Majd talán legközelebb lesz pár Ninja :slight_smile:
Legutoljára kb 3-at beszereztem hasonló mennyiségű pull-lal :slight_smile:

Végül happy end lett a kosztüm portál tegnap. Még összegyűlt egy pull-ra való kulcs,és beadta Azlar-t kosztümmel :slight_smile: Igy már nem baj, hogy előtte csak már meglévő kosztümöket adott :smiley:

4 Likes

Nekem 22 troop token és 2db sima 4⭐️ és 2db ninja 4⭐️ lett.
Legutobb 19et húztam és 5db jött ha jól rémlik.

2 Likes

Akkor én is csatlakozom. 45 troop tokent gyűjtöttem, 9 darab 4*-t adott, ebből 1 ninja. 30 pullból pedig egy Obakannal gazdagodtam.

Kissé szomorkodva (merthogy megálmodtam a kék ninját, de becsapott az álom ( :slight_smile: )) ekészítettem a raid formációkról szóló vidit. Nem éppen szaftos, kissé elméleti, de azt amit sikerült, azt kipréseltem belőle.
Ide pedig természetesen jöhetnek a meglátások, tapasztalatok. Gazdagítsuk egymást!

4 Likes

3 et tokent porgettem el, 3 sima 3 csillagos troopot kaptam. De ez van, én ezt az eventet nagyon nem tudom megkedvelni, sztem kb 15-os szintig fogok eljutni aztán ennyi… viszont az új raid formációk érdekesek, toltam párat diamondba kíváncsiságból bementem olyan 2-300al gyengébb csapatok ellen amik az új formációk valamelyiket használtak, általában az ilyen teameket siman bedaralom, na, most nem, vagy komoly szenvedést okozott, vagy vereség. Ezek alapján én is elkezdtem gondolkodni melyik verzió lenne a legideálisabb a def teamhez, de meg nem jöttem rá, de most pl. Ezért tok jó a klánok belüli bari meccs mert lehet tesztelni, egymás defjeit. Azt hiszem elsőnek a reverset próbálom ki, persze az is előfordulhat h újra kell pozicionálni defen belül a hősöket, mindenesetre ez érdekes dolog, várom Kerb videóját a témában!

1 Like

Én pont a fordítottját tapasztaltam. Kb ennyivel erősebb csapatokat “simán” leütök.
Mondjuk viszek több eredetileg 3-at sebző hőst :smiley:

Ez jó eséllyel így lesz. Nekem át kellett variálni a sorrendjüket, amikor az W-re váltottam, illetve erősen elgondolkodtam, hogy esetleg egy új hős beemljek-e a védő csapatba középre…

Az egy hozzászólással fentebbit ? :slight_smile:

Igen már valamiért nem engedte be a posztot egyből a rendszer, várni kellett a jóvá hagyása :rofl:

1 Like