Magyar (Hungarian) nyelvű kibeszélő (Part 1)

Szia,
köszönöm az eddigi segítséget, sokat hozzátesz a játékélményhez, ha érted is :slight_smile:
Felmerült bennem még, hogy a hősöknél csak százalék van megadva a special skillek sebzésénél.
Az mihez képes számolódik?
A Heroes és Monster résznél arra gondoltam, hogy van amikor 100 bármilyen szörny legyőzése a cél a loot-ért van amikor 150 Nature monster legyőzése vagy 150 Fire monster. Ez érdekelt volna, hogy ebben van valami ciklikusság vagy véletlenszerűen adja ezeket?
Illetve azóta még egy apróság van, ami nem világos számomra, a watchtower-ben lévő outpost-ok száma mitől függ? Mert ha jól látom ettől a számtól függ a termelés abban az épületben. ez csak a szintjétől függ vagy a küldetésekkel van valami összefüggés (mondjuk a map-on mennyi outpost a tiéd), netán ezek kombinációja? (mondjuk 13-as most a Watch tower, 21 outpostot ütöttem eddig le, de a termelésnél csak 19-et jelez)
Az utolsó kérdésem inkább csak a tapasztalatodra hagyatkozik, amikor a summon portálon beidézel hősöket érdemes különböző napokat (vagy valamilyen más időintervallumot ,2 óra, 4 óra) választani két 10-es csoport idézése között? Azért kérdezem, mert kék 5-ös hőst már igy ideje próbálok szerezni, de eddig két alkalommal próbáltam, egyszer 4x10 egyszer 3x10-et idéztem a kék hős periódus alatt, ami most is van, de gyakorlatilag mindkét alkalommal ugyanazt a 4 max 5 hőst váltogatta mindkét alkalommal, pedig több van.
Ma például a 3x10 alatt csak Ulmert és Karil-t kaptam a 3-asok, Grimmet, Kirilt és Sonjat a negyesek közül.
Vagy ez teljesen véletlenszerű, hogy a többi 3-asból pl nem adott a 30 alatt egyet sem?

Szívesen! Nem titkolt célom, hogy fordíthassam a játékot, így ahol tudok, segítek. De erről majd egy videóban.
Azok a sebzések a hősöd támadásából számítódnak ki, de mivel nem ismert pontosan a hozzá fűződő matek, illetve, hogy az ellenfél páncélja miként negálja pontosan a sebzést, ezért erről nem igazán lehet pontosan beszélni.
Hja, a sima 100-asat regular monster chestnek hívjük, ez rendszeres, 12 óránként kapsz, ha megcsináltad.
A colour chest pedig saját tapasztalat alapján cirka 40-50 chest után ugrik elő, ami azt jelenti, hogy másfél-kéthetente, ha minden chestet állandóan megcsinálsz (ez napi 3-4 chestet jelent (2 monster és 1 vagy 2 raid)). Én pár gyémántot mindig rászánok, hogy meggyorsítsam a folyamatot, ha lefekvés előtt egyébként még nem tudnám elkezdeni a monster chestet. Azt nem hiszem, hogy ez befolyásolná direkt módon, csak úgy, hogy több chestet tudsz kevesebb idő alatt megtölteni, s emiatt gyorsabban kapsz majd colour chestet.
Gyorsan hozzá is teszem, hogy a kezdetihez képest (egy évvel ezelőtt) jóval gyengébb a loot. Valószínűleg azért, mert sokkal több helyen tudsz 4*-os itemekhez jutni.
Watchtowerbe outpostokat minden province végén tudsz szerezni, ugyebár. Az a termelékenységet növeli, az épület szintje meg, hogy mennyit tudsz raktározni, illetve mennyiséget - valahogy így, de olyan régen volt, plusz magasabb szinten egyáltalán elhanyagolható a dolog, hogy nem érdemes vele foglalkozni. Előbb-utóbb maxon lesz így is, úgy is. :slight_smile:
A summon portal a legutóbbi patchtól kezdve mutatja, hogy mire hány százalékos esélyed van húzni (bal felső sarok - felkiáltójel alatt). Egy elemental summonnál 2,5%-ot jelez Legendary hősre, de hogy őszinte legyek, nekem nem ül, főleg a HotM - hónap hőseinél, aminél 1,3% van írva, mégis relatíve sokan meg tudják szerezni azokat a hősöket. Szóval ez továbbra is kérdőjel, sokféle teória van persze, de ezek inkább csak pszichológiai spekulációk. Az mindenesetre biztos, hogy ha kifejezetten kék 5*-os hőst szeretnél, akkor elemental summont tolj, főleg most, hogy hónap hőse is kék, és elég erős is tankként. Így a legnagyobb az esély, hogy szerezz egyet (amíg nincs TC20-ad). Ha van egy kis szerencséd, mást nem is, azt megkapod. :slight_smile: Főleg, ha már annyit húztál, és eddig nem jártál szerencsével. Sok sikert!

2 Likes

Szia, nemrég csatlakoztam és teljesen rabul ejtett a játék. Az lenne a kérdésem, hogy a war energy-t hogy tudom feltölteni? Eddig egész jól haladok, a kibeszélődnek hála sok minden megerősítést nyert, de erre képtelen vagyok rájönni. Előre is köszi :slight_smile:

Szia! Nagyon örülök, hogy így, adott esetben látatlanul is tudtok profitálni a dolgokból. :slight_smile:
War energy 3 zászlója a harc kezdetén, a másik 3 pedig pontosan félidőkor, azaz 12 óra elteltével jelenik meg. Az természetesen fix mindenki számára, hisz ugyanannyi ütéssel rendelkezik mindkét szövetség összességében. Ha pedig egyik fél 29 tagú csak, akkor az ő emberkéi több pontot érnek - így van lehetőség mindig ugyanannyi pontot szerezni mindkét szövetségnek.

Köszi a gyors választ.

1 Like

Pár napja készítettem egy táblázatot a 4*-os troopok szintjeinek változásairól. Azt itt találjátok: Kerb's 4* Troop leveling chart, hurray!

1 Like

Sziasztok, mostanában azt tapasztaltam, hogy a mystic watch nem mindig elérhető. Ez nálatok is igy van? Ismert ennek az oka? Kár, mert az is adott néha 4*-os item-et :frowning:

Bocs, Mystic vision, nem mystic watch :slight_smile:

Hali! Nagy ritkán van, hogy azt írja, jelenleg nem elérhető, de ez általában pár perc elteltével már nem probléma. Illetve próbáld újraindítani a játékot, az is meg szokta oldani.

Köszi, az újraindítás segített :slight_smile:

Egy kis móka, amiről bővebben a videóban. :wink:

2 Likes

Hello Kerberusz. Először is köszi a fórumot, és a videókat, nagyon sokat segít, csak így tovább. Azt szeretném kérdezni, hogy amit a videóban mondtál Teltoc eseményről honnan lehet információhoz jutni? Milyen hősöket kell képezzek addig, milyen színü ellenfelek vannak a különböző pály@kos stb.?

1 Like

Szia! Az egyes videókban alapvetően minden infó megtalálható, viszont kedves társunk, Mariamne készített róla külön threadet, amit ide kattintva elérhetsz: 🌟 Memento Challenge Events.
Itt szépen, képek formájában egy helyen van minden infó, ami az eventekkel kapcsolatos.
Hogy milyen hősökre van szükséged, illetve, hogy melyik az egyik leginkább kifizetődő összeállítás, arról bővebben beszélek itt: E&P HUN Hogy törjünk a csúcs.. felé :D 14. rész - YouTube, de dióhéjban azért itt is összefoglalom.

  • Mono pirosnak hívják az 5 fire (tűz) csapatot, ezek: Boldtusk, Falcon, Gormek, Lancelot, Scarlet. Ezt a csapatot majdnem mindig érdemes hozni, Teltoc és Avalon eventen különösen, hisz egyiknél minden szinten vannak zöld mobok, amikre extra sebzést tolsz, másiknál majdnem minden szinten, plusz Morgan (zöld boss).
  • Wukong egy olyan hős, ami szintén eléggé kifizetődő tud lenni, hisz a critical nagyon megkönnyítheti a dolgodat (ahogy meg is nehezítheti).
  • Kék hősöknél Kiril és Grimm (amiből jöhet több), ezen kívül Season 2-s Triton.
  • Lila hősöknél Tiburtus (amiből jöhet több).
  • Sárgáknál Jackalből ajánlott több is (nagyon gyors hős, s a yellow defense reduction miatt gyorsan kilő bárkit).

Igazából, hogy ezt a kérdést feltetted, érdemes lenne egy videót készítenem, ahol könnyebben ki tudnám fejteni, hogy mit, miért. Lehet ez lesz a következő vidi témája. Addig is, ha töltesz fel ide egy screenshotot a hőseidről, szívesen segítek, hogy szerintem min érdemes dolgoznod. :slight_smile:

Köszi a segítséget előre is. Sajna még nem nagy arzenállal rendelkezek.

No lássuk! Amíg az ember nem rendelkezik túl sok hőssel, akkor értelemszerűen örül annak, amit kap, így felhúz mindent. Ideális esetben egyébként is 6*5 = 30 hősre van szükség a háborúkhoz, ami elég sok, úgyhogy jó ideig nem lehet ezt “elrontani”.

Ha az lenne a kérdés, melyik 4* hőseid érdemesek húzásra a későbbiekben, akkor is azt mondanám, mind ezek közül, ugyanis Tiburtus és Grimm nagyon hasznos hősök általánosságban (offense, defense, AW, events, titan), Kirilről ugyanez elmondható. Little John sokáig nagyon jó defense csapatba + nagyon magas az alapsebzése, ami jó event hőssé teszi epic szinten (én csak emiatt húztam őt fel). Ameonna pedig véleményem szerint az egyik legjobb és legérdekesebb season 2 hős. Ha ellőtte a skilljét, érinthetetlen és óriási előnye eventeknél, hogy hatalmas alapsebzést tol (őt sajnos még nem sikerült megszereznem).
Egyszóval bátran húzd ezeket a 4* hőseid.

Ami a 3* hősöket illeti, igazából magasabb szinten már csak azokat tartjuk “hasznos” hősöknek, amelyek eventek szempontjából használhatóak. Ezek közül pedig csak Bane, Belith, Ulmer és Hawkmoon játszik.
Ugyanakkor, mivel a 3* hősök nem igényelnek 3* felemelkedés tárgyat, ezért nyugodtan lehet húzni, ami jön.

Tegnap este még egy kérés befutott felém, úgyhogy biztosan készítek majd egy videót a season1 alaphősökről is, mit, miért, hogyan. :slight_smile:

Az király lenne, mert ugye tw elég magas szimten tolod, és mint kezdő emberke (mint én is) csak néztem hogy mik vannak ebben a játékban, de sokminden meg segített, ellenben, rengeteg minden volt, van ami még mindig nem tiszta, de sajátbőrén tapasztal az ember. A magyarítás meg nagyon jó ötlet, remélem sikerül összehoznod. Az új patch milyen újítást adott a raiden kívül?

1 Like

Szia Kerberusz, a video jó ötlet, ha lesz energiad folytatni nagyon kíváncsi leszek majd a különböző karakterkombókról, taktikákról szólóra is :slight_smile: megnéztem én is, hogy kik mivel nyertek az eventen, de nem nagyon tudtam összerakni, hogy mondjuk 5 egyforma szìnű hőssel hogyan lehet egyáltalán eljutni a főbosszig, főleg gyógyító nélkül. Nekem van olyan harcom amikor egy típusú ikonból olyan keveset ad, hogy még egy fast-os hőst is a harmadik mob csoportnál tudok először használni, a mobok manája (mar amelyiknel van) meg minden missing heros becsapódásnál is töltődik, szóval egy kicsit szerencsétlenebb set up-nál már nincs gyógyitalod amire a végére érsz… ebből adódik egy kérdés is, hogy miket érdemes megtartani a négyes-ötös hősökből, illetve az sem teljesen világos, hogy a troopok mihez adnak hozzá szazalékokat? A normál sebzésekhez is vagy csak a special skillek sebzéséhez? És mi vam ha van két egyszínű egy csapatban? Összeadódik a bónusz? Ha nem tolakodás akkor én is betenném a meglévő hőseimet, hátha tudnál pár hasznosat tanácsolni mit húzzak vagy tartsakeg és mit ne. Köszi

1 Like

Köszi! :slight_smile: Az új videóban megosztom mi újat tartalmaz a patch.

Szia! Hogyne, dobd ide be nyugodtan, a kérdéseidet pedig tartalékolom, s a következő videóban kitérek rájuk. :slight_smile:

Szia, ezek lennének plusz egy alap Li Xiu csak az nem fért rá a képre.

1 Like