Magyar (Hungarian) nyelvű kibeszélő (Part 1)

Érdekes dolog, de meg merem kockáztatni, hogy a játékban Rigard érdemli meg leginkább a talenteket. Nála messzemenően a legkifizetődőbb, mert:

  • alapból is játszatható 5* ellen, hiszen a cleanse és heal az attribútum független, illetve a szövetségesek életerejével arányosan hat; miközben baromi tankos
  • több is bőven elfér belőle egy nem túl veterán játékos bázisában, ha a warra gondolunk
  • a 4* hősök talentelve amúgy is megütik a mércét az 5* ligában, ami a 3* hősökről azért nyilván nem mondható el, az 5* szemben viszont jelentősen kevesebb talent pontba kerülnek
  • talán legerősebb & legsokrétűbb karakter 4* tournamenteken (még bloody battlen is sokan használják a tankosság, buff és cleanse miatt, ami egész hihetetlen)

Emellett vannak egyéb erényei is, de azt hiszem ennyi már bőven elég! :smiley:

7 Likes

Köszi Kerb, nekem is az egyik kedvenc hősöm, amióta kész az alap azóta a def team alapja, most duplán öröm, van, h megjött hozza a kosztüm, húzom is fel durván, sztem ma, holnap kész is leszek vele! Mivel nincs 5 csillagos healerem, ezért ő az alap, ahogy gyűlnek az emblemek, kapja is őket, nyilván a terv a max talent, egy Melendorom már van 19-es talenten. Van 527 valhalla coin szóval lesz pár pull tudnék örülni egy heimdall, sif, tyr, mist közül nagyon bármelyiknek! Aztán majd meglátjuk, gondolom, jön majd valami szuper 3 csillagos kaja! :joy::wink:

1 Like

Nem az enyém sajnos, de ezek szerint nem csak mese a 4* ascend?! :smiley:

1 Like

Szia.
Értem, viszont hogy lehet szerezni, vagy aktiválni, hogy egyáltalán legyen?

Köszönöm

És kész

3 Likes

Na végre egy jó hír :slight_smile:
Holnap kezdődik az új karácsonyi event + az új hősök tesztelése, így tudni fogjuk, hogy milyen új hősök lesznek, mire kezdődik a Haloween-es event :slight_smile:

Továbbá holnap ismét tesztelni kezdik az Elementel Charge war típust, ami egyelőre nem került bele az éles játékba.

Jövő hét szerdán érkezik a januári, februári és a márciusi havi hősök első tervezete.

Illetve a ugyanekkor vagy 1 héttel rá megkezdődik a Mythic Titan event tesztelése.

2 Likes

Sziasztok! @Kerberusz megkaptam a havi HOTM ot, láttam róla az értékelésedet is , de szeretném megkérdezni, hogy szerinted betegyem így középre? Megéri vajon? Annak fényében tenném, hogy Tyrt és Mitsut le tudná védeni rendesen miközben a többiek betöltenek.

Megérkeztek az Elemental Charge War típus új változatáról az információk.
Így már sokkal érdekesebb mint a korábbi volt:
A kiemelt szín továbbra is váltakozni fog.

  • A csata megkezdésekor az adott színű hősök ezeket a buff-okat kapják (amit nem távolíthatóak el):
    • 20%-kal kevesebb sebzést szenvednek el
    • +2% mana generálást kapnak
    • +8% támadást kapnak
  • Körönként növekednek a buffok a megadott színű hősökön maximum a 20 körig, és az aktuális kör szám látszódik a képernyőn:
    • Minden védő hős +2% mana generálást és +4% támadást kap
    • Minden támadó hős +1% mana generálást és +2% támadást kapnak

Szóval a 20. kör kezdetére a 20% sebzés csökkentés mellett ilyen buff-ok lesznek a megfelelő színű hősökön:
A védő hősöknek:

  • +40% mana generálás
  • +86% támadás

A támadó hősöknek:

  • +21% mana generálás
  • +46% támadás

Ezért már lehet, hogy célszerű lesz cserélgetni a hősöket war-ról war-ra…

1 Like

Megérkeztek az információk az új karácsonyi hősökről:

Winter Family bónusz bevezetésre kerül:
2 hősnél: a minion-ok +5% életerőt és +5% támadást kapnak
3 hősnél: a minion-ok +10% életerőt és +10% támadást kapnak

A portálból a karácsonyi hősök beesésének esélyei növekednek:

Régi (2019) Új (2020) Változás
Sima 3 csillagos hős 64.0% 56.8% - 7.2%
Sima 4 csilalgos hős 23.3% 20.8 - 2.5%
Sima 5 csillagos hős 0.9% 1% + 0.1%
3 csillagos karácsonyi hős 8.0% 14.2% + 6.2%
4 csillagos karácsonyi hős 3.2% 5.7% +2.5%
5 csillagos karácsonyi hős 0.6% 1.5% +0.9%
Havi hős húzási esély 1.3% 1.3% -

Krampus (5 csillagos kék hős - átlagos mana töltésű):

  • Erősség: 802
  • Támadás: 667
  • Védelem: 852
  • Életerő: 1433
  • Osztály: Sorcerer
  • Speciális képessége:
    • Minden szövetséges Elf minion-t kap, ami 10% életerőt és 10% támadást örököl a Krampustól
    • Taunt képességet kap Krampus, ami megvédi a többi szövetségest speciális képességek általi támadástól 3 körre.
    • +44% védelmet kap Krampus, ami 10%-kal növekszik minden kapott ütés után 3 körig. Ez a hatás nem távolítható el.
    • +50% támadást kap minden szövetséges 3 körre.

Carol (4 csillagos piros hős - gyors mana töltésű):

  • Erősség: 674
  • Támadás: 624
  • Védelem: 646
  • Életerő: 1357
  • Osztály: Sorcerer
  • Speciális képessége:
    • 25%-kal csökkenti a célpont manáját
    • A célpont kap egy ajándék bombát, ami 3 kör után felrobban, és 312 sebzést ad ekkor a célpontra és szomszédaira. A bomba akkor is felrobban, hogy ha a célpont meghal.

Frosty (3 csillagos kék hős - átlagos mana töltésű)

  • Erősség: 475
  • Támadás: 441
  • Védelem: 523
  • Életerő: 783
  • Osztály: Rogue
  • Speciális képessége:
    • Minden szövetséges kap egy Elf miniont, ami 10% életerőt és 10% támadást kap Frostytól
    • Minden szövetséges 32% gyógyítást kap.
4 Likes

Szia! Nyilván kész megoldások nem léteznek, minden szituációfüggő. Hogy mi alapján ítélek meg egy karaktert “jónak”, “rossznak”, az attól függ, hogy a játék különböző faktorainak számát figyelembe véve mennyire mondható hasznosnak egy hős. (Igazából ez tök jó videó téma is lehetne…, hmm!)
Szóval én osztanék, szoroznék a te helyedben. Milyen pontok alapján?

  • Van-e Zulagnál multifunkcionálisabb tankod?
  • Van-e olyan hősöd, aki (sokkal) jobban megérdemelné a paladin talenteket?
  • Hogy állsz a lila hősökkel általában, illetve a lila hősök talentelésével?
  • Mennyi “feleselges” Tabbardod van (én is pazaroltam már el nem jó karikra, mert volt több)?

Ha ezekre Zulagnak kedvező válaszokat adsz, mehet! Miért is ne?

Ami általában elmondható viszont Zulaggal szemben:

  • Ő maga csak egy boxzsák, semmilyen reális fenyegetést nem nyújt az ellenre, míg időt hagy neki feltölteni. Két szövetségesednek származik haszna belőle igazán.
  • Rendkívül könnyen counterelhető (Caedmon, Sonya, Sabina, Zeline, cVivica, Evelyn, Panther, Frida, Zocc, Malosi, hogy egy párat említsek).
  • Ha el is sül, s még csak dispelezni sem tudod, akkor is figyelmen kívül lehet hagyni, hiszen ha kiveszik neked a két szárnyat (Isarniát, Joont, akiket védtelenül hagy) már nem sok reális esélyed van hozni a mérkőzést. Tyr és Mitsu nem azok a karik.

Legnagyobb érvek mellette egyértelműen buff booster és rush tournament.
Remélem ez hozzá tud segíteni a döntéshez! :slight_smile:

1 Like

Ez nagyon tartalmas és hasznos válasz volt köszönöm!

1 Like

Délelőtt egy ötös pull valhallan! 4 szokásos 3 csillagos aztán Almur! Most egy 10-es pull Baldur, Fenrir, Jott ami említésre méltó! Nem rossz!:sunglasses:

4 Likes

Grat, szép húzások :slight_smile:

1 Like

Sziasztok,

Zulaggal csak az a baj, hogy alapvetően védőként gondolunk rá, pedig -szerintem legalábbis- támadóként kellene használni. Képes arra (mint Sif, Brynhild stb.), hogy a mellette állókat jobbá/ellenállóbb tegye, ezért vele/velük olyan karakterekhez is mernék nyúlni, akikhez például a lassúságuk, a “gyengeségük” miatt nem. Egyáltalán nem egy “must have” karakter, de aki megkapta, szerintem ne bánkódjon. Lehet neki helyet/feladatot találni.
Erről a megközelítésről mit gondoltok?

1 Like

És meg egy 4 csillagos zöld troop is jött! Most kell leállni :rofl:

1 Like

Megjött hat hónap után a harmadik öt csillagos hősöm. Az eddigi fejlődési ütemet nézve előbb fogom megunni a játékot, mint őt is maxolni. Mivel megint kék :slight_smile:
Fenrir. Köszönöm Kerberusz a sok hősbemutatást, legalább azt is megtudtam Tőled, hogy egy nagyon értékes karakterrel lettem gazdagabb

4 Likes

Fenrir nagyon jó :)) nagyon kedvelem azt a karaktert.

Nekem most egy olyan gondom van, hogy van két piros 5*-os hősöm, Baldur és Anzogh. Na most tudom, hogy ez a többi hőstől is függ, de melyik érdemelne 6 gyűrűt inkább? Vagy inkább szép kényelmesen fejlesztgessek, hátha beesik egy másik és jobb piros 5*os? Van még egy Elenám, ráadásul kosztümmel, de én kiborulok rajta… igaz csak 3/70, de simán meghal mielőtt betöltene a skillje és ez rendszeres. Most már van manás troopom hozzá, szóval lehet neki kéne inkább esélyt adni?

Én Baldurt is nagyon csípem, illetve Elenát is szívesen felhúznám kosztümmel, sajnos azonban kifogytam gyűrűből. Baldur most 5* tournamenten alkotott nagyot. Tettem fel róla vidit, esetleg érdemes lehet megnézned. Persze ez egy erős piros monoval, viszont titánon ugyanúgy hasznomra van. 13 talent pontot kapott tőlem.
Elenával kapcsolatban pedig nem szabad elfelejteni, hogy 29 mana trooppal, kosztümmel 10 csempéssé válik. Úgy pedig nagyon durva.
Anzoghot én kifejezetten nem kedvelem. Egysíkú, unalmas, 3/70-ről nem igen fog mozdulni. :slight_smile:

Kerb, segíts legyszi, 4 db 5 csillagos kék hosom van, ki kapja a teleszkópot? A kékek, Master Lepus, Magni, Fenrir, Richard. És, ha igen miért?

Köszönöm szépen a tanácsot! Különösen Anzoghról. Igazából tudom, elég nagy mázli pénzöntés nélkül hotm-t húzni tavernben, de nem nagyon tudtam eldönteni, örüljek-e neki, vagy sem.
A videot már keresem is :slight_smile:

Update: megnéztem a videót, hát te jó ég, innentől ez nem kérdés, már küldök is rá mindent :smiley:

1 Like