Magyar (Hungarian) nyelvű kibeszélő (Part 2)

Várható időpont van már ebben a nagy katyvaszban?

Jaj ne mond mar, mindjárt jönnek az okosok és megmagyarázzak neked, hogy minden random. És csak beképzeled. :smiley:

2 Likes

Másik bétás kollégánk megint bejött a kiszivárogtatott kép lélek cserével kapcsolatba :slight_smile:

2 Likes

Nyugodtan cafoljatok rám, de szerintem nem állítják azt, hogy a hős idézés véletlen szerű. Csak az eselyek vannak megadva. És az három Vandával is ugyan azt adja ki , mint ha különböző jött volna. :sweat_smile: Vagy például, ha most jönne 10 taktikai könyv, azt a következő 10 percben el is tudnám használni. De inkább dobál meg még pár damaszkuszi pengével :persevere:
A csempére mondjuk, hogy véletlen, de az egy meddő vita :smiley:

Soul Exchange utoljára talán januárban volt a Bétában.
Szóval ezek nem onnan szívárognak ki.

Lásd, pl más a hősök sorrendje, mint ami a képen volt :slight_smile:

2 Likes

Gondolom együtt isznak péntek esténként a Srácok.

1 Like

@MiteM :+1: :pray:
Igen es meg kis füzetecsket is irhatunk erröl, amit eladhatunk. Veletlenszerüen :rofl: :rofl: :scream:
Vagy statisztikat, h minden random !!!

Alá is tudod ezt támasztani valamivel, vagy csak az alufólia sapkád sugallja?
Egyesek időt, munkát fektettek bele, de enélkül ez csak alaptalan nyafogás

Első Alfrike feltöltés a három feltöltött sárgámra ment. Másodikra feltöltött Loki és Faiez, akkor csak ők ketten kapták az Alfrike kockákat…

Nem lehetetlen, de elég valószínűtlen, s ez már elég gyakorinak mondható. Ugyanakkor, ha jól tudom hivatalosan is “feljavították” az algoritmust (már ami a raidek, AI-t illeti), szóval nem összeesküvés, ez van.

3 Likes

Még egy dolog. Engem nem különösebben frusztrál az, hogy milyen algoritmus és hogyan működik, hiszen ez mindenkinek adott. Szopató vagy kevésbé szopató algoritmus mellett is az fog nagyobb arányban kijönni jól, aki ügyesebb, jobban képes átlátni a helyzetet, nagyobb avagy előnyösebb hősbázissal rendelkezik stb.
Ami viszont igazán frusztráló az a hetente kijövő erősebbnél erősebb, OP-bb hősök. Erre ugyanis nincs ellenszer. Fejen állhatsz, ketyeghetsz, akkor sem tudsz velük mit csinálni legtöbbször. S itt még képbe lép még egy (tán’ a legfontosabb) faktor. Minél régebb óta játszol, minél tőbb időt és pénzt fektettél be a játékba, annál nagyobb a pszicholgóiai hatása rád nézve, mivel tök jogosan érezheted azt, hogy megszopattak, elárultak, hisz ez minden, csak nem normális, hogy egyre több energiát ölsz bele valamibe - az idő függvényében (ahogy adják ki a jobbnál jobb hősöket, ugye) -, lényegében mégis, s annak ellenére egyre rosszabb / gyengébb / előnytelenebb helyzetbe kerülsz.
Nemtom’ teccik-e érteni…

5 Likes

Hát igen, manapság nem érdemes költeni a játékra.
“Megveszed” sok pénzért a legújabb hőst, ami pár hét/hónap múlva már csak a futottak még kategóriába tartozik.

Ez egy másik kérdés…
Hacsak nem Team Korea szintű csapatban játszik az ember, akkor nem kell 6 csapattal rendelkezni az M&M, Anna stb.stb. szintű védelmek ellene… 1-1-t meg valószínűleg meg tud oldani, legalábbis meg kell tudni oldani, ugyanis a folyamat az már visszafordíthatatlan, így gyakorlatilag egyetlen esély annak az elfogadása… Számomra az OP hősök elfogadása (mint a nem működő lift… egyszerűen tudomásul kell venni) azért tűnik egyszerűbbnek, mivel egy rerollal elkerülhetűek :slight_smile: Persze ez azért jelentős leegyszerűsítése a dolgoknak, hiszen az vitathatatlan, hogy végképp kettészakította a játékostábort, a “bálnákra” és mindenki másra… eventeken, top klánoknál, de lassan már a raid ranglistán sem tud az átlagos halandó labdába rúgni mellettük

Ami engem legjobban zavar az a megkerülhetetlen dolgok listája,
1, csak vásárol flaksával végigvihető események, melyek végigviteléhez még erős hősbázis is kell
2, Treevil… Önmagában rontott el a tournament típust, amin a nerf sem segített
3, Mostani SE. Mo-i topklánban játszok, de azt látom, hogy még nálunk is gondot okoz az Alfis védelem, azoknak a megtámadása. Emlékeim szerint eddig 16-17 volt a maximum amivel találkoztunk VF waron, de az átlag inkább 12 körüli lehet. A mostani SE ezt a számot biztosan növelni fogja a jövőben, ezáltal növelve a fusztrációt amit tud okozni egy-egy iylen war/tournament.
(És félre ne értsétek… nem is Alfi a baj már elsődlegesen, hanem a körítés mellé, az aránylag könnyebben elérhető Kalo-Tauntos hősök csapata.)

3 Likes

Igen. Nagyjából én is ezen frusztrációhalmazra gondolok. Illetve annak felismerésére, hogy míg idegeskedtem rajta, az abból adódott, hogy micsoda lelkesedéssel, szeretettel csináltam, s zavart a sok hülyeség.
Most, hogy egyre közönyösebb vagyok ezen dolgok iránt jön a felismerés, hogy valami véget ért. Ez pedig szomorú. :frowning: Legalábbis számomra.
Rush waron nálunk is már látszik a különbség. Örülhetünk, ha összejön a 4000-5000 pont rushon.
Cserébe az én csapatom is elsőre 8 támadást fogott, 9-nél adta fel. :smiley: (Beteg!)

1 Like

Jó, hát pár éve amikor kb 1 hét alatt raidben top hős lett Telluria, akkor voltak itt érvek szépen a nerf mellett. Én akkor is azt gondoltam, adva van egy “termék leírás” az alapján dönthetek kell vagy sem. Kellett 120 pörgetés nem volt olcsó 28-án, de meglett. Nos a gyakorlatban láttuk már mit eredményez, amikor az Iphone-ról kiderült, hogy szándékosan “rontja” a telefon teljesítményét a gyártó, és mindezt a felhasználói élményre hivatkozva teszi.
Nos visszatérve a játékra. Igen felháborító, hogy 2-3 év játékát teszik tönkre átmenetileg OP hősökkel, mert bizony a legtöbb nem marad az. A folyamathoz régen sokan támogatásuk adták, most már ezzel együtt kell élni. Bár gondolom nehezebb, mikor egész 3 éves gyűjtögetés megy a levesbe pár új hős miatt.
De az eventeken jól látszik a létszám csökken egyre előrébb kell végezni a top1-hez. És bizony a bálnának is unalmas lesz a bálnák ellen játszani.

1 Like

Lehet olyat látok, magyarázok bele ami nincs is, de ugye az SG az európai cég volt aki nagyobb hangsúlyt fektetett a gondolkodásra, a lassú “haladásra”. Zynga sokkal inkább a gyors játékélményre fekszik rá.

• Régebben volt értelme tervezgetni a hős fejlesztést, mivel még venni sem lehetett ascend cuccokat. Ez elveszett, mivel pillanatok alatt tudod pótolni őket, ismét beszerezni.
  • A játék élmény nagyjából arra redukálódott, hogy összehúzz 7 csempét és nyerd meg a meccset.
    -A védelmek ennél nem is engednek sokkal többet, itt már nincs “tudatosan felépített csempejáték”, kialakított helyzetek.
  • Új játékosként most már tényleg szó szerint bevásárolhatod magad rövid időn belül a “top”-ba, ez azért limitált volt. Belegondolva farmolni sem kell már, hisz minden megvehető

Mintha a játék is rohanna… éveket átugorva, azt felgyorsítva az ismert és megszeretett tempóhoz képest

3 Likes

Na, az SG ad mindenkinek 1 ingyen pull-nyi gem-et a BF portálnál ?

3 Likes

Sok füzetecsket vasarolhattal, hogy minden alkalommal egyböl bekapod a horgot :rofl: :scream:
Plusz a sok felesleges pörgetesed.
Igy megertem a felhaborodott nyafogasod,
amihez meg az alufolias sapkamat sem huztam fel :upside_down_face:

Ez nem ma lett volna ?

A Black Friday Summon holnap keződik ha arra gondoltál.

Erről a 350 gem-es ajándékről meg nincsen még több hivatalos információ.)

1 Like