Magyar (Hungarian) nyelvű kibeszélő (Part 1)

A karácsonyi event az oké. Arról volt infóm, meg a hősökkel is tisztában vagyok.

Egy-két spanyol/orosz béta tesztelő nem annyira előzékeny mint Te. :slight_smile: Simán megosztanak nem publikus infókat is a csatornáikon. Bár ugye ez lehet szándékos szivárogtatás is, hogy mik a visszajelzések.

Nem arra céloztam, hanem a következő szezonális eventre. Az mikor jöhet
Vagy a karácsonyi esemény olyan event lesz mint Guardians of Teltoc, azaz három szinttel (rare, epic, legendary)?

Én azt hittem a karácsonyi a Halloween-es Return to Morlovia szerű lesz, hogy X pályán végig kell menni, két erősségi szinttel.

Hjaaa, akkor a megfogalmazás hibádzik. Szezonális (évszakos) eventen értsük a tavaszi (nyuszik), nyári (homok birodalom), őszi (helovín) és téli (karácsony) eventeket. Ez talán most annyiban lehet zavaró vagy furi, hogy nagyon gyorsan követi egymást az őszi és a téli event, de ez is olyan lesz, mint Victoros volt.
Ha a sima, havonta megrendezésre kerülő challenge eventre gondolsz, akkor annak dec. második csütörtökén kéne jönnie, mint mindig, s most Avalon következik. Hogy a hiányzó ötödik challenge event mikor jön, arról fogalmam sincs, még hír sincs ról, túl sok minden történik mostanság, biztos, hogy csak jövő éven fogják behozni. Mivel következő tavaszi event minden bizonnyal csak április környékén jön, ezért gyanítom, valamikor év első harmadában. Legalábbis szerintem akkorra esedékes.

1 Like

Sziasztok! Hogy tudok változtatni, ha háborúban spectator mode-ban vagyok?

Úgy hozta a sors, hogy csapatot kellett váltanom, úgy tudom ez is lehet az oka, hogy most nem tudok részt venni a háborúkban :frowning:

Folyamatban lévő háborúhoz nem lehet csatlakozni, valószínűleg későn kerültél az új csapatba. De a következő háborúban már ott leszel (ha nem opt-outoltál a háborúból).

Köszi, valóban később csatlakoztam a csapathoz.

Igen. Lehet, rosszul írtam. Elnézést. Arra gondoltam, a havi challenge eventre.
Bár most le sem esett, hogy az havonta jön, de tényleg. :slight_smile:
Arra ez a felkészülési idő kevés lesz. :frowning: Szerintem kell 2-3 hónap mire összejön a megfelelő matéria.
Nem baj, van idő addig is elemezni, tanulni.

Sziasztok!

Segítségre/tanácsra lenne szükségem. Jelenlegi def csapat így néz ki Gregorion (3/70) - Grimm - Cyprian - Rigard - Colen.
Időközben felhúztam Kirilt. Kérdés, hogy érdemes Grimm vagy Colen helyére betenni vagy inkább hagyjam így, mert elég 1 healer?

Tank szinét duplázni defence teamben kockázatos, egymás mellé téve pedig még könnyebbé teszi a támadó dolgát - 3 sárga karakterrel a támadó csapatban a tank és egy flank is kiüthető, ráadásul jobbára egyszerre.

Kiril akár tank is lehet, de szerintem sem kell két healer egy defence teambe.

Variációk Cyprian tankra (Colen flank mert lassu mana)
Rigard, Grimm, Cyp, Colen, Greg
Greg, Kiril, Cyp, Colen, Grimm

Vagy pl Grimm, Cyp, Kiril, Colen, Greg.

2 Likes

Erre eddig nem is gondoltam, köszönöm szépen. Úgy gondoltam, hogy a 3 legerősebb védelmű megy középre, a legkevésbé jók pedig a szélekre. Kipróbálom azt a variációt, hogy Colen és Rigard helyet cserélnek. Köszi még egyszer!

Így van, tank színét még egyszer nem ajánlott behozni, egymás mellé téve meg egyenesen kívánja, hogy megtámadjanak. :slight_smile:

2 Likes

Hali! No elkészült az a bizonyos eventes videó:

Sajnos mobilon keresztül a youtube videó megtekintése nem nagyon szerencsés, mert még kisebb a kép, mint amúgy általában, mégis úgy gondolom, hogy nagyon megéri megnézni, legalábbis annak mindenképp, aki szeretne többet profitálni az eventekből. Azt követően pedig külön a videót kikeresve youtuben-n megnézhetitek teljes pompájában.
Ha valami nem 100%-osan világos, egyéb kérdésetek akadt, ne tartsátok magatokban! :wink:

4 Likes

Azt vettem észre, hogy a frissítés óta a chestek jobb, és több cuccot adnak mint előtte. Ti vettetek észre hasonlót, vagy csak most engem szeret a játék?

Éééééés officiálisan bejelentették a karácsonyi eventet is: Santa's Challenge - The Special Xmas Event Approaching!

  • Speciális küldetés és szezonális idézési lehetőség (dec. 1-től)
  • Speciális küldetés: Mikulás kihívás két nehézségi fokozattal (normál és nehéz), teljesítsétek az összes pályát különleges díjakért cserébe!
  • 4 új szezonális hős: Mikulás, Télanyó, Rudolf és Buddy
  • A szezonális idézés felcseréli a normál idézést, azaz az Epic Hero Tokenjeiteket felhasználhatjátok erre az eseményre.
  • A karácsonyi (adventi) kalendárium december 1-től érvénybe lép, szóval elő a malacpersellyel, jobbnál jobb ajánlatok várnak rátok! :stuck_out_tongue:
    :santa::christmas_tree::gift:
3 Likes

Szia Kerberusz!
Nagyon érdekes és hasznos volt a videó.
Ahogy lesz időm hosszabban is írok.

De ami elsőre eszembe jutott az az, hogy figyelembe véve az elhangzottakat nem is feltétlen szükséges korlátlan mennyiségű harci eszköz.
A gondos tervezés, tesztelés az adott pályán fontosabb.

És kizárólag jó pálya és jó első húzás esetén kell ellőni az eszközöket, mert azok már úgy is előre elterezett forgatókönyv szerint lesznek felhasználva.

A másik gondoltról is moralizálhatunk egy keveset, hogy a béta tesztelők az elmúlt évben hányszor végeztek a TOP10-ben, és ez korrekt hozzáállás-e a részükről, vagy a Small Giant Games részéről. Már mint az, hogy a béta tesztelők játszhatnak élesben a játékban… Óriási tapasztalattal a tarsolyukban.

Hát igen, elméleti szinten elég 10*5, azaz 50 minden itemből, de gyakorlatban, nem fogod tudni, hogy egy adott kombóval mekkora pontot fogsz tudni elérni, biztos lesz más, aki nagyobb pontszámot ér el, ezért kénytelen vagy újra csinálni a pályát, vagy esetleg simán benézel valamit és ismétlésre kényszerülsz stb. Emiatt van szükség azokra a harci eszközökre. Minél több, annál jobb. No meg ne felejtsük el, hogy majd 4 napig tart az event, ezért sok-sok stressz, utolsó pillanatban elmennek melletted, s item nélkül maradsz, rém kellemetlen. :slight_smile:

Béta teszterekről valószínűleg értelmetlen beszélni, főleg, hogyha jól vettem ki, akkor Ucla és Dator nem is azok (akik sok eventet megnyertek már), Zeroról nem tudok, de az tagadhatatlan tény, hogy aki előbb tudta ezen tényeket, annak, azoknak sokkal nagyobb esélye volt jó helyezést elérni, nem is beszélve arról, hogy elejével mennyivel kisebb volt a versengés stb.

Nagyon zaír volt a videó!!! Rengeteg hasznos infót adtál át megint, használni próbálom majd az eventeken. Kösz szépen.

1 Like

Szuper, nagyon örülök! :slight_smile:

  • Hőselemzés! Megérkezett Inari és Mitsuko, nézzük mit tudnak!
  • Karácsonyi spekulációk és az év giga-mega-pull terve.
  • Ti kérdeztétek, válaszolok. “Húzzuk-e fel Elena-t?”
4 Likes

Szia Kerb!
Jó a videó. Még nem értem a végére, csak el ne felejtsem a gondolatot, leírom most.
Ott tartok, ahol arról beszélsz, hogy az Atlantisba mit hoznak majd vissza. Alberichot én nem hiszem, hogy visszahoznák, ugyanis pont ilyen lesz a karácsonyi hős Télanya nem?

Ha pedig nem, akkor lehet Gravemaker is (na jó, ezt csak én szeretném :slight_smile: ).

Nem látunk bele a bevételekbe.
Abban egyetértek, hogy gazdasági érdekek mentén haladnak. De azt nem tudhatjuk melyik hős hozta a legtöbb bevételt. Mi van, ha Khionára húztak legtöbben?

1 Like

Hali! Én abból indulok ki, hogy elemental linkes hősöket nem fognak behúzni, hiszen azok túl koraiak. Grave ráadásul 13. hős, amit 13. hónap lévén jóindulattal sem lehet már season 1-es heronak nevezni.
Bár az is igaz, ha megnézzük a felkiáltójel mit mutat Atlantis portálon, ott csak annyi szerepel “featured hero”, ami igazából bárkit/bármit jelenthet.
Az meg véleményem szerint teljesen lehetetlen, hogy Kihonát hozzák vissza, 2 hónapja volt, vagy hogy. Őt mondjuk el is fogadnám szívesen.
Szóval még mindig ott van Thot, Musashi és Delilah az első 10 között, akiket nem láttunk viszont eddig. Delilah is megérne egy misét, nem lenne rossz, de mint ahogy mondtam is, ezek csak az én spekulációim.

Arra pedig, hogy télanyó is ugyanazt tudna, az lenne a válaszom, hogy annál jobb, tulajdonképpeni kétszeres esély, hogy ezzel a képességgel rendelkező hőst megszerezze valaki. Azaz továbbra is Alby + Helre szavaznék. :smiley:

1 Like